Založené v r. 1997
Piatok 25. Júl 2014, meniny má Jakub, zajtra Anna, Hana - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - odranie zajaca z kože
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Hobby > odranie zajaca z kože
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
klobaska333
Začiatočník

Príspevkov: 2

veľký úsmev odranie zajaca z kože

nevie niekto ako odrat zajaca z koze, zabit by som ho vedel, ale odrat ho neviem

Oznámiť tento príspevok moderátorovi |

Old Post 11-10-2004 15:20
klobaska333 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa klobaska333 Kliknite sem a pošlite užívateľovi klobaska333 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa klobaska333 Pridať užívateľa klobaska333 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tomask
Blue Apple

Príspevkov: 10737

Kedysi som zopar zajacov odral.

Old Post 11-10-2004 15:28
tomask nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tomask Kliknite sem a pošlite užívateľovi tomask súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tomask Pridať užívateľa tomask medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
missing
Labužnícky člen

Príspevkov: 4396

Podrobny navod (v anglictine) aj s obrazkami najdes tuto

happy skinning

Old Post 11-10-2004 15:39
missing nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa missing Kliknite sem a pošlite užívateľovi missing súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa missing Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa missing Pridať užívateľa missing medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Ash
Zlatý člen

Príspevkov: 2736

Ten austrálsky návoh má nevýhodu, že kožuch rozrežeš na dva kusy. V našej rodine sa odiera králik tak, že sa zavesí za zadné nohy, kožu narežeš dookola pri šľachách zadných nôh, a potom režeš po vnútornej strane nôh ku chvostu a ďalej stredom brucha k hlave. Zároveň z narezanej časti kožu postupne sťahuješ. Výsledkom by mala byť kompletná koža (vhodná na predaj "koškárovi" alebo aj na vlastný činčilový kožuch - ak je tých králikov viac).

Old Post 11-10-2004 15:48
Ash nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Ash Kliknite sem a pošlite užívateľovi Ash súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Ash Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Ash Pridať užívateľa Ash medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
amfsp
Člen

Príspevkov: 175

ash

Cincila ma mensie usi ako zajac teda
ked chces zo zajacej koze vyrobit cincilovy kozuch nesmies zabudnut najprv zajacovi skratit usi.

Old Post 11-10-2004 16:09
amfsp nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa amfsp Kliknite sem a pošlite užívateľovi amfsp súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa amfsp Pridať užívateľa amfsp medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Ash
Zlatý člen

Príspevkov: 2736

amfsp,

no šák nesrandúj, už si volákedy vidél činčilový kužuch, s kerého by trčáli voláké uši (čuleky je jenno, či malé alebo velké)?

Old Post 11-10-2004 16:22
Ash nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Ash Kliknite sem a pošlite užívateľovi Ash súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Ash Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Ash Pridať užívateľa Ash medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tboy
Člen

Príspevkov: 203

Zabudli ste napísať ako zajaca predtým zabiť. V Amerike by vás zato zažalovali, že ste nenapísali v "návode na použitie" že zajaca treba pred operáciou zabiť

Old Post 11-10-2004 16:30
tboy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tboy Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tboy Pridať užívateľa tboy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
amfsp
Člen

Príspevkov: 175

Ash,

No ved oto ide... ze cincily maju male usi... a potom nic netrci z toho kozucha.

Old Post 11-10-2004 16:32
amfsp nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa amfsp Kliknite sem a pošlite užívateľovi amfsp súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa amfsp Pridať užívateľa amfsp medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
acqua
Elitný člen

Príspevkov: 648

klobaska333

... neviem, či je to dobrý nápad, odrať Zajaca z kože a potom ho zabiť ... ale keď sa to tak vezme, však aj on to súša na nás, s tou jeho reformou... už nás derie..

(..keď budeš zabíjať, nech ťa nechytia )

Old Post 11-10-2004 17:18
acqua nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa acqua Kliknite sem a pošlite užívateľovi acqua súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa acqua Pridať užívateľa acqua medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bake roll
Verný člen

Príspevkov: 464

klobaska333

s dobrou temou zacinas. len coje pravda

co planujes potom s tym zajacom - klobasky? xixixi

moj dedo (+) to robil tak nejak, ako pisal Ash - malo by to fungovat

Old Post 12-10-2004 12:17
bake roll nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bake roll Kliknite sem a pošlite užívateľovi bake roll súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bake roll Pridať užívateľa bake roll medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pikolo
Pokročilý

Príspevkov: 15

Zacni parat od panvy az ku krku kozu.
Potom odrez hlavicku a packy v klbe .
Samozrejme nezabudni vyvrhnut vnutornosti.
Koza by mala ist dole uz obicjnym tahanim ak ,nie tak jej pomoz nozom

Old Post 12-10-2004 15:31
pikolo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pikolo Kliknite sem a pošlite užívateľovi pikolo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pikolo Pridať užívateľa pikolo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Divemaniac
Zlatý člen

Príspevkov: 4620

..no robím to presne tak ako napísal ash
..
,..zabitie?, chyt za zadné nohy, poves dole hlavou a zlom úderom väzy

...BTW: nesmiete zabudnúť odrezané zadné nohy nechat visiet tam kde ste ho drali, po mesiaci to smrdí

xx haleluja: "aj tak som to vedel" xx

Old Post 13-10-2004 11:30
Divemaniac nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Divemaniac Kliknite sem a pošlite užívateľovi Divemaniac súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Divemaniac Pridať užívateľa Divemaniac medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zima
Zlatý člen

Príspevkov: 3359

pozri si slnko seno jahody, tam to mas priamo v akci

Old Post 13-10-2004 14:44
zima nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa zima Kliknite sem a pošlite užívateľovi zima súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa zima Pridať užívateľa zima medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
sojka
Začiatočník

Príspevkov: 4

...sak ho osup ako pomaranc, hahaha

Old Post 21-10-2004 20:30
sojka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa sojka Kliknite sem a pošlite užívateľovi sojka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa sojka Pridať užívateľa sojka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Route
Ujo člen

Príspevkov: 12036

Tak ako to spomínal ash prípadne si pozri ešte austrálsky návod, potom skoč do videopožičovne...

Ale majú niektorí ľudia divné hobby

Se světlým pivem vstříc světlé budoucnosti

Old Post 22-10-2004 08:14
Route nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Route Kliknite sem a pošlite užívateľovi Route súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Route Pridať užívateľa Route medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Magicke0ko
Hlavný oftalmológ

Príspevkov: 9134

Co tam tolko vymyslania - osuchas flexibruskou a mas

Keď vlaková stanica je miesto kde vlak zastavuje, čo je potom pracovná stanica?

Old Post 24-10-2004 12:26
Magicke0ko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Magicke0ko Kliknite sem a pošlite užívateľovi Magicke0ko súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Magicke0ko Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Magicke0ko Pridať užívateľa Magicke0ko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bake roll
Verný člen

Príspevkov: 464

moja babka zabijala zajaca tak, ze ho chytila za zadne nohy - dolu hlavou - nohou pristupila usi a potiahla - trochu to zapraskalo a bolo po usiakovi

Old Post 27-10-2004 08:34
bake roll nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bake roll Kliknite sem a pošlite užívateľovi bake roll súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bake roll Pridať užívateľa bake roll medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pulmar
Elitný člen

Príspevkov: 1223

babka to nerobi OK
cielom jemneho klepnutia poza usi je omráčiť, nie zabiť, pretože nasledujúci krok je vykrvenie. a to treba robiť pri chode srdca, inak ostane krv v mäse a môže spôsobiť problémy.

inak králik sa nemá rozrezať cez brucho ale stianuť ako vak v celku a tak aj napnúť a vysušiť.

Old Post 27-10-2004 14:39
pulmar nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pulmar Kliknite sem a pošlite užívateľovi pulmar súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pulmar Pridať užívateľa pulmar medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bellis
Začiatočník

Príspevkov: 9

ooo to je ale tema
ja som ako mala chovala jedneho zajaca na balkone, takze tieto veticky vo mne trosku nahanaju hrozu, aj ked je to zviera ako kazde ine - nikdy by som to do ust nedala...pre mna je to domace zvieratko ako pes alebo nieco take....
odpocivaj v pokoji Miki...nech ti je zem lahka

Old Post 29-10-2004 14:10
bellis nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bellis Kliknite sem a pošlite užívateľovi bellis súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bellis Pridať užívateľa bellis medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Divemaniac
Zlatý člen

Magicke Oko

..si normálny ?? tak ako po prečítaní tvojho príspevku som sa dávno nenasmial

Pulmar
..hej má sa to tak robiť, ale je to jednoduchšie rozrezať brucho

Old Post 30-10-2004 15:05
Divemaniac nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Divemaniac Kliknite sem a pošlite užívateľovi Divemaniac súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Divemaniac Pridať užívateľa Divemaniac medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Magicke0ko
Hlavný oftalmológ

úsmev Dive

Co by som nebol To je moje netradicne riesenie na riesenie tohoto zapekliteho problemu. Ale neposkytujem ziadnu zaruku

Old Post 31-10-2004 10:44
Magicke0ko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Magicke0ko Kliknite sem a pošlite užívateľovi Magicke0ko súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Magicke0ko Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Magicke0ko Pridať užívateľa Magicke0ko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Haleluja
Living God of Post

Príspevkov: 5114

...nechcem nic hovorit ale autor temy tusim nespominal ziadnu podmienku ze chce kozuch v celku...takze zozen si dost velke struhadlo a zacni ...

...inak pulmar praktik tak tak ...

AnarchyForYou

xx "aj tak som to vedel" xx

Old Post 31-10-2004 16:30
Haleluja nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Haleluja Kliknite sem a pošlite užívateľovi Haleluja súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Haleluja Pridať užívateľa Haleluja medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Divemaniac
Zlatý člen

Očko

...a ako doplnok k flexibrúske je dobré mať aj zváračské okuliare, alebo minimalne potápačské

Old Post 01-11-2004 17:21
Magicke0ko
Hlavný oftalmológ

dive

To ten Zajac ma plechovu srst? Zatial som takeho nevidel, ale moderna technologia a plasticke operacie vela zmenia

Old Post 02-11-2004 20:15
Divemaniac
Zlatý člen

..bohvie kde má chvost
..ale máš pravdu tento Zajac, sa s takýmto výzorom narodit nemohol, to át plastika ho dosekala

Old Post 05-11-2004 20:44
kkpp
Člen

Príspevkov: 187

ked olupeš z kože býka tak ti odieranie zajaca pripadne ako hračka

Old Post 04-12-2004 21:30
kkpp nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kkpp Kliknite sem a pošlite užívateľovi kkpp súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kkpp Pridať užívateľa kkpp medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Divemaniac
Zlatý člen

..no hej ale na aký trám povesiť býka??

Old Post 05-12-2004 16:13
tboy
Člen

Príspevkov: 203

vzhľadom na prichádzajúce vianoce, dajte tipy aj na odranie kapra z kože

Old Post 21-12-2004 19:44
tboy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tboy Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tboy Pridať užívateľa tboy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Divemaniac
Zlatý člen

..no na kapra?? jednoducho, pichneš ho kým ešte lapá dych na plech a do rúry....
prídi za hodku a kapor je pripravený

Old Post 22-12-2004 23:27
missing
Labužnícky člen

Príspevkov: 4396

Skusit mozes aj tu flexibrusku, co navrhol Magicke0ko

Inak, v dnesnom vydani SME je navod: Ako zabit kapra

Old Post 23-12-2004 10:45
missing nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa missing Kliknite sem a pošlite užívateľovi missing súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa missing Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa missing Pridať užívateľa missing medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
topwar
Zlatý člen

Príspevkov: 3038

No a po odtratí z kože (návod v SLUNCE SENO JAHODY, ako písala ZIMA), treba fajn mäsitý chrbát (podľa mňa najlepšia časť zajaca) a zadné stehná vyšpikovať polstrúčkami cesnaku a slaninkou, vytrieť zvnútra aj zvonka zmesou bravčovej masti, rôzneho korenia a papriky a upiecť na ražni.

Výsledkom je veľmi sýte aromatické mäsko, ku ktorému dávam prednosť (aj vo voľnej prírode, kde väčšinou tieto orgie robím) červenému vínku CABERNET SAVIGNON

EXCELENTNÉ!!!!!!!!!!!!!!!!

Old Post 30-12-2004 15:14
topwar nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa topwar Kliknite sem a pošlite užívateľovi topwar súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa topwar Pridať užívateľa topwar medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pulmar
Elitný člen

Príspevkov: 1223

a ja chuda tu prave tlacim pod nos nejaku hydinovu tlacenku????

Old Post 03-01-2005 12:42
pulmar nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pulmar Kliknite sem a pošlite užívateľovi pulmar súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pulmar Pridať užívateľa pulmar medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
alan7331
Začiatočník

Príspevkov: 13

Neni odrať ako odrať.

To chceš fakt vedieť ako odrať zajaca z kožucha???
TAk najprv by bolo vhodné ho lepnúť,chytíš za zadné beháky hlavou dolu a klepneš po zauši latou.Necháš ztiecť z krvy.Zavesíš niekde na strom a uviažeš zadné labky každú osve.Potom už len pomaly dereš od zadných behákov smerom dole.Ťažko vysvetliť najlepšie keby si to videl,pomalz vyberáš vnútornosti cez jednu a druhú komoru,nalomíš a odrežeš labky predné,potom hlávku ,dobre vyumývaš a máš obed ako hrom.
Dobrú chuť...:-)))))))))))))))))))

Old Post 14-01-2005 23:17
alan7331 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa alan7331 Kliknite sem a pošlite užívateľovi alan7331 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa alan7331 Pridať užívateľa alan7331 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Garfield
Člen

Príspevkov: 100

nešťastný

PREBOHA...A preco to chces urobit???

Vysyp radsej spagety z obalu!

Old Post 01-02-2005 15:59
Garfield nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Garfield Kliknite sem a pošlite užívateľovi Garfield súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Garfield Pridať užívateľa Garfield medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
IbaJa
Člen

Príspevkov: 126

No moj otec ma specialny recept na odieranie zajaca z koze.

Pichnes prst do zadku, posteklis a zajac sam vyskoci z koze.

Ale zatial som ho to videla robit len tak, ze klepne zajaca poza usi, zavesi za zadne labky, odkrvi a kozu zoderie v celku, nerozreze ju.

Old Post 09-02-2005 14:28
IbaJa nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa IbaJa Kliknite sem a pošlite užívateľovi IbaJa súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa IbaJa Pridať užívateľa IbaJa medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Ulver
Elitný člen

Príspevkov: 1845

no, ja som ich tiez zopar z koze stiahol... ale uz davno sa mi prejedli. tak ako nutrie

Old Post 23-02-2005 23:43
Ulver nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Ulver Kliknite sem a pošlite užívateľovi Ulver súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Ulver Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Ulver Pridať užívateľa Ulver medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
rimobul
Člen

Príspevkov: 100

ak chceš, pošli mi súhlas, a ja ti pošlem niekoľko fotiek, z ktorých pochopíš postup. Len dúfam, že ma potom niekto neobviní z nejakého týrania zvierat. U nás sa to takto robilo od nepamäti.

Old Post 03-03-2005 18:04
rimobul nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa rimobul Kliknite sem a pošlite užívateľovi rimobul súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa rimobul Pridať užívateľa rimobul medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Moizt
Elitný člen

Príspevkov: 543

babka v v tom bola majster a ja som ju vzdy pri tom sledoval

postup: - chytit zajaca
- udriet ho zo zadu po hlave nech sa omraci
- zarezat mu do krku nech vykrvaca
- zavesit za zadne nohy
- obrezat srst okolo nôh a potom to nozikom spojit ten rez /cize zacaj bude mat rozparanu kozu ako by mal suknu /

- potom tu srst tahat dole smerom k hlave, popritom odrezavat co je spojene zo srstou, vajicka, uuuud
- z prednych labiek sa to zosmykne tam netreba rezat
- takto nam ostane cela koza a moze sa rezat zajac, vnutornosti tiez von a vsetko co este netreba

zajacie maso na paprike bolo vzdy moje oblubene

Old Post 20-12-2005 12:45
Moizt nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Moizt Kliknite sem a pošlite užívateľovi Moizt súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Moizt Pridať užívateľa Moizt medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kocúrXX
Verný člen

Príspevkov: 388

UFF

To sú drasťáky
Nedá sa to čítať.

Old Post 23-12-2005 18:45
kocúrXX nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kocúrXX Kliknite sem a pošlite užívateľovi kocúrXX súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kocúrXX Pridať užívateľa kocúrXX medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Andulka
Tetuška Ježibabka

Príspevkov: 6896

Kocúr

Ešteže ten neborák chlpatý už nič necíti. Ale niektorým tiežľuďom by som to dopriala zažiť. O tých bolo písané na inom fóre.

All
A to koho, prepánička, môže baviť ako hobby taká nechutná činnosť? Keď niekto chová králiky, tak ich chová na to, aby ich raz zjedol - a teda aj ho raz oderie, ale koho to môže BAVIŤ? Osobne by som to robila len s veľkým odporom. Keby už toho chudáke niekto klepol, lebo to by som teda neurobila.

Old Post 24-12-2005 23:19
Andulka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Andulka Kliknite sem a pošlite užívateľovi Andulka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Andulka Pridať užívateľa Andulka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.