Založené v r. 1997
Nedeľa 31. August 2014, meniny má Nora, zajtra Drahoslava - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - Motivačný list/žiadosť o zamestnanie
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Rôzne > Motivačný list/žiadosť o zamestnanie
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
jurek
Pokročilý

Príspevkov: 50

Motivačný list/žiadosť o zamestnanie

zdravím,

vie mi niekto poradiť, ako napísať mot.list do firmy, pre ktorú chcem v budúcnosti pracovať, ale firma momentálne nemá žiadne ponuky práce?

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 30-01-2007 13:30
jurek nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jurek Kliknite sem a pošlite užívateľovi jurek súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jurek Pridať užívateľa jurek medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
GC_D.I.A.B.L.O.
Elitný člen

Príspevkov: 838

poznas www.profesia.sk? Su tam rozne ukazkove motivacne listy.

Old Post 30-01-2007 13:51
GC_D.I.A.B.L.O. nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. Kliknite sem a pošlite užívateľovi GC_D.I.A.B.L.O. súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. Pridať užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Chobot
Verný člen

Príspevkov: 300

Pokiaľ to nie je personálna agentúra, tak nemá význam písať, ak nemajú voľné miesto. Zo skúsenosti viem, že vo firmách, kde som robil, nikde neviedli databázu uchádzačov. AK sa uvoľnilo miesto, vypísal sa inzerát a vyberalo sa z pomedzi prihlásených uchádzačov.

Ale skúsiť to môžeš. Možno Ti odpíšu, že momentálne nič nemajú a odporučia Ti sledovať aktuálne ponuky.

Lepšie je hľadať voľné miesta na profesia.sk, než čakať, kým sa v jednej konkrétnej firme uvoľní miesto.

Old Post 30-01-2007 14:26
Chobot nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Chobot Kliknite sem a pošlite užívateľovi Chobot súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Chobot Pridať užívateľa Chobot medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
erik.grave1
Člen

Príspevkov: 127

presne tak Chobot

akoze motivacny list k comu ? aby som motivoval potencionalneho zamestnavatela ?
Ved ak chcem niekoho prijat, tak drbnem inzerat na profesiu alebo do printovych medii a spravim hromadne pohovor a vyberiem si. Akoze motivacne listy su vymysel nejakych "pedagogov" ? alebo koho ?
U nas do firmy chodia jedine Ziadost o prijatie do TPP pripadne na zivnost..Ziadne motivacne hovadiny...
A kto sa uchadza o zamestanie, tak posle ziadost o prijatie STRUCNU hlavne, vypichne PRECO sa uchadza a PRECO by mal byt vybraty a ako prilohu drbnem zivotopis,nech si viem spravit obraz, ze kto to je...
Motivacny je potom PLAT a nie LIST

Old Post 30-01-2007 14:34
erik.grave1 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa erik.grave1 Kliknite sem a pošlite užívateľovi erik.grave1 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa erik.grave1 Pridať užívateľa erik.grave1 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Simarik11
Verný člen

Príspevkov: 295

To erik.grave

No, motivacny list k tomu - podla nazvu by sa na to dalo prist...vela firiem predtym nez "drbne" inzerat, tak uvazuje, ze by niekoho prijali...takze, ked tam "drbne" zaujemca motivacny list so zivotopisom, nicomu neuskodi a dostane sa do povedomia na personalnom useku. Motivacny list nie je vymysel pedagogov, ale personalistov, pouziva sa uplne bezne a najma vo velkych firmach. Takze to nie je ziadna motivacna "hovadina".

A ak to niekto mysli vazne so zamestnanim, tak k ziadosti "drbne" aj CV a motivacny list...uplne bezna prax...

Old Post 30-01-2007 14:47
Simarik11 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Simarik11 Kliknite sem a pošlite užívateľovi Simarik11 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Simarik11 Pridať užívateľa Simarik11 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Chobot
Verný člen

Príspevkov: 300

Nie som proti motivačným listom.

Ale, podľa mňa je to v podstate sprievodný list k životopisu. A v sprievodnom liste stačí pár vetami napísať, o aké miesto sa uchádzam a prečo sa tam uchádzam. Netreba vyzdviahovať svoje predošlé budovateľské úspechy. List, ktorý je dlhší ako na jednu stranu aj tak málokto číta. Dôležitý je životopis.

Ale videl som už aj skutočné perly - motovačné listy (skôr by som ich nazval beletrizované samochválospevy), na ktorých sme sa nasmiali. Uchádzač na pohovor aj tak pozvaný nebol.

Takže ak je voľné zajímavé pracovné miesto, treba mať nachystaný životopis (prepísť len aktuálny dátum) pripojiť krátky list, niečo v zmysle:

..našiel som ponuku na pracovné miesto, ktoré ma zaujalo. Pretože spĺňam poždovaníé prepoklady, rád by som sa uchádzal o uvedenú pozíciu. Chcel by som pracovať v známej a stabilnej firme ako je Vaša... Dúfam, že budem môcť uplatniť svoje vedomosti a schopnosti vo Vašej firme...

A ešte by som pripojil vetu, že súhlasím so spracúvaním osobných údajov za účelom výberového konania (prípadne za účelom evidencie v databáze uchádzačov po dobu 6 mesiacov). Bez toho by firma mala životopis po skončení výberového konania zlikvidovať.

A pekný podzrav na záver. Žiadne litánie.

A śkoda papiera, ak nemajú práve voľné miesto. Radšej pravidelne sledovať aktuálnu ponuku prac. miest konrétnej firmy.

Old Post 30-01-2007 15:11
Chobot nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Chobot Kliknite sem a pošlite užívateľovi Chobot súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Chobot Pridať užívateľa Chobot medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
dusaneckar
Začiatočník

Príspevkov: 9

Otázka pre personalistov - sprievodný dopis

Aky najzaujimavejsi zivotopis so sprievodnym dopisom ste dostali pri ziadosti o zamestnanie ?. . .

Hladam si pracu v oblasti marketingu, cize prace vyzadujucej urcitu davku kreativity. . . napadlo ma, ze by som zivotopis a sprievodny dopis poslal vo forme vytrhnutej strany z novin (tlac na novinovom papiery, mierne pokrcene, jedna strana akoby vytrhnuta.) Na jednej stranke by bol osobnostny dotaznik (akoby do nejakej súťaže) a na druhej strane nejaké akoby články o mne, o firme a tak . . . čo si myslite o tomto napade? myslite, ze by to mohlo zaujať?

Akú dôležitosť vlastne prikladá personalista sprievodnému dopisu?

Old Post 11-10-2007 17:09
dusaneckar nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa dusaneckar Kliknite sem a pošlite užívateľovi dusaneckar súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa dusaneckar Pridať užívateľa dusaneckar medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
British Columbia

Príspevkov: 6484

Pripojena tema: Otázka pre personalistov - sprievodný dopis

Old Post 11-10-2007 18:18
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jurek
Pokročilý

Príspevkov: 50

CV+Mot.list

vie mi niekto poradiť, ako napísať naozaj kvalitný CV a mot. list? nejaký link?

Old Post 17-11-2007 09:45
jurek nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jurek Kliknite sem a pošlite užívateľovi jurek súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jurek Pridať užívateľa jurek medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
stavros
Guest

Príspevkov: 2416

www.profesia.sk
www.porada.sk

a je tu to tom aj samostatna tema

BTW spojte to niekto prosim

Old Post 17-11-2007 10:47
stavros nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa stavros Kliknite sem a pošlite užívateľovi stavros súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa stavros Pridať užívateľa stavros medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
British Columbia

Príspevkov: 6484

Pripojena tema: CV+Mot.list

Old Post 17-11-2007 12:21
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.