Založené v r. 1997
Sobota 26. Júl 2014, meniny má Anna, Hana, zajtra Božena - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - CT vyšetrenie
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Medicína A Zdravie > CT vyšetrenie
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
Sloe
Verný člen

Príspevkov: 324

CT vyšetrenie

po mojich dlho trvajucich bolestiach hlavy som sa dostala konecne na eeg vysetrenie kde mi zistili ze vysledok nie je v poriadku.Poslali ma okamzite na CT vysetrenie,objednana som ku koncu mesiaca...zaujimalo by ma ako take vysetrenie prebieha.Ci sa musim vyzliect atd...a hlavne ako to prebieha s podanim kontrastnej latky...maju mi podat pretoze som rizikovy pacient a tak do mna napchali teda chystaju sa do mna napchat este plno liekov na uspanie...ma s tym niekto skusenosti?
dakujem

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 18-01-2007 21:52
Sloe nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Sloe Kliknite sem a pošlite užívateľovi Sloe súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Sloe Pridať užívateľa Sloe medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
ak47
Verný člen

Príspevkov: 462

Moja mama na CT chodieva kazdy rok, ma nejaky zapal kosti pri uchu (Gradenikov syndrom - na nete som o tom nic nenasiel, mal to jeden clovek v 50.tych rokoch v USA a teraz ona). Myslim ze ju neuspavaju ale popytam sa jej teraz cez vikend a napisem to sem. Drzim palce, nech to nie je nic vazne

Old Post 18-01-2007 22:18
ak47 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa ak47 Kliknite sem a pošlite užívateľovi ak47 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa ak47 Pridať užívateľa ak47 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zima
Zlatý člen

Príspevkov: 3359

CT mi robili iba raz pri plnom vedomi. Naco sa vyzliekat ved ti budu skenovat hlavu. Mozno si treba dat dolu nausnice to neviem tie som nemala, ale mala som striebornu retiazku a tu mi nevzali. Neviem ci sa vzdy, ale mne robili sken dva krat na jeden krat pre porovnanie.
Inak mi pichli nieco na ukludnenie bo po prvom skene som nutne chcela odist, bo sa mi chcelo na vecko a oni za boha ma pustit. Tak mi nieco pichli a ja sa neskor zobudila priputana na lozku, ako daky blazon

Old Post 18-01-2007 23:22
zima nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa zima Kliknite sem a pošlite užívateľovi zima súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa zima Pridať užívateľa zima medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Susssan
Ryšavá cica

Príspevkov: 3474

Sloe

Dáš si dole všetky kovové predmety, navlečú na teba zelený plášť (nemusia) a ľahneš si do takého stroja. Nieje to nič hrozné, len si poležíš niekoľko minút, nič nebudeš cítiť. Je to ako rontgen. Do žily ti pichnú takú látku, aby lepšie videli cievy, ani to nieje nič strašné, ale ak máš nejaké alergie alebo astmu, tak ich na to upozorni

Old Post 18-01-2007 23:27
Susssan nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Susssan Kliknite sem a pošlite užívateľovi Susssan súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Susssan Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Susssan Pridať užívateľa Susssan medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
DonPEPE
Pokročilý

Príspevkov: 25

Presne ako pise Susssan. Pichnu ti do zily kontrastnu latku, lahnes si, lehatko na ktorom budes lezat sa bude posuvat hore dole. Ziadny kontakt ti nehrozi. Predtym ako ti pichnu tu kontrastnu latku by sa ta mali spytat na alergie. Cele to prebieha pri plnom vedomi a vysetrenie je bezbolestne.

Old Post 18-01-2007 23:45
DonPEPE nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa DonPEPE Kliknite sem a pošlite užívateľovi DonPEPE súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa DonPEPE Pridať užívateľa DonPEPE medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
British Columbia

Príspevkov: 6484

CT mi robili bez podania akejkolvek ukludnujucej, alebo kontrasnej latky do zil, musela som si zlozit nausnicky, ale aj zlatu retiazku. Hlavu mi pripevnili gumovym pasom o podlozku, na ktorej som lezala /asi aby som sa nahodou nepohla/. Nepamatam sa, ci mi nahodou nekazali mat oci zatvorene... vysetrenie bolo uplne bezbolestne, ale mne sa zdalo hodne dlhe... a vysledok som dostala az na druhy den!!! Ta noc cakania bola "nekonecna"!

Old Post 19-01-2007 08:06
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
katkariinka
Elitný člen

Príspevkov: 1269

Budem asi off topic, ale neda mi.
Dufam, ze nikdy nebudem potrebovat taketo vysetrenie, lebo mne staci, ked to vidim v TV a je mi zle. Mam asi miernu formu klaustrofobie a do toho tunela by ma dostali asi len nasilim, alebo s pouzitim tych ukludnovakov.
brrr....

Sloe, drzim palce, nech ti to dobre dopadne.

Old Post 19-01-2007 08:11
katkariinka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa katkariinka Kliknite sem a pošlite užívateľovi katkariinka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa katkariinka Pridať užívateľa katkariinka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bake roll
Verný člen

Príspevkov: 464

ale ved to nie je tunel v kasickom zmysle - teda ako spulka z hajzlaku.
je to iba okruhly otvor v takom panely - teda dostatok svetla aj vzduchu aj priestoru - nic hrozne (absolvoval som pred tyzdnom)
na zameriavanie sa pouziva take laserove cervene svetielko - teda asi kvoli tomu ti kazali zavriet oci. Mne robili chrbticu - teda som mal zavrete oci iba ked mi tade isla hlava
Co sa tyka vyzliekania - ja som si nechal oblecene tielko a gate som dal na pol zadku (scanovali krizovu oblast).

teda ziadne strachy a smelo do toho

Old Post 19-01-2007 08:50
bake roll nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bake roll Kliknite sem a pošlite užívateľovi bake roll súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bake roll Pridať užívateľa bake roll medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
acountant
Pokročilý

Príspevkov: 74

to Sloe:
V podstate vserci maju pravdu, vacsinou tu kontrastnu latku zvyknu pichnut, o nic take vsak nejde, a nausnicky, ci retiazky? O tom sa ani netreba zmienovat, su to nepodstatne veci. Malicku pravdu ma vsak aj Katkariinka, ze je to taky maly tunel, kde ty lezis nohami von a niekde v strede toho tunela ti to skenuje tvoju hlavu, takze dufam, ze klaustrofobiu nemas, ono by sa ti to potom nepacilo. Druha vec je, ze oproti EEG sa ti to fakt bude zdat dlhsie, ale v podstate sa nic nedeje, vsak budes len lezat. Zbytocne sa neznervoznuj, obavat sa fakt nemas coho a ja ti prajem, nech tie vysledky dopadnu dobre.

Old Post 19-01-2007 08:51
acountant nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa acountant Kliknite sem a pošlite užívateľovi acountant súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa acountant Pridať užívateľa acountant medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
transFluxus
Elitný člen

Príspevkov: 592

Ale co bojis... Nist to neni, len sa budes chvilu nudit.
Len teraz uvazujem, preco kua mne ňikdo ziadne drogy nepodal ? Co som ja horsi?

Zabavnejšja je MRka, to je jak taky mensi Ijušin- pomale a najma hlucne. Preto sa deti, abo retardovani pacienti uspavaju, ked sa idu vysetrovat. Ono to tam parkrat zahuci, jak keby sa to islo rozpadnut a clovek sa fakt moze zlaknut... Ale pocujem prvykrat vuobec, ze dospelych ludi uspavaju pri takychto vysetreňjach

Old Post 19-01-2007 09:10
transFluxus nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa transFluxus Kliknite sem a pošlite užívateľovi transFluxus súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa transFluxus Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa transFluxus Pridať užívateľa transFluxus medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
vladka
Elitný člen

Príspevkov: 771

ja som bola na magnete. Klaustrofobiu mam, ale vsetko sa to zbehlo tak rychlo, ze som si to uvedomila az vtedy, ked ma zasuvali dnu a nestihla som si to tam dokladne prekuknut, aby som nestresovala. Takze som mala celych 20 min krcovito zavrete oci, len aby som nevidela, ako malo priestoru je okolo mna .. a vobec ... zvladnut seba sameho je obcas najtazsia vec. Fuj ... skenovali mi krize.

Sloe
hlavne klidek

Old Post 19-01-2007 09:43
vladka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa vladka Kliknite sem a pošlite užívateľovi vladka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa vladka Pridať užívateľa vladka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
transFluxus
Elitný člen

Príspevkov: 592

To je divne, jaky z toho setci mali traumatizujuci zazitok... A pritom ja som si to celkom uzival - dovjezli ma na kresle takze som nemosel (pravda, ani nemohol...) chodit a ani som sa nestihol spamatat a mlada pohladna laborantka ma privazovala k posteli .

A na zaver mi este aj potvrdili, ze ano, fluxo, naozaj mas mozog takmer jak setci ostatni . Akoze co vjac stete...

Old Post 19-01-2007 09:56
transFluxus nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa transFluxus Kliknite sem a pošlite užívateľovi transFluxus súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa transFluxus Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa transFluxus Pridať užívateľa transFluxus medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
British Columbia

Príspevkov: 6484

Akoze co vjac stete...

Nic viac, nic menej - iba si vypocut alebo precitat
"bez patologickych zmien"

/ten "fesny obsluhujuci personal" je uz iba maly bonus k tomu/

Old Post 19-01-2007 10:17
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
LEVik123
Guest

Príspevkov: 1737

ako bezne CT hlavy je uplne pohoda... ani mne nic nepichali do zily, naco, presne ako pisali, das dolu akurat nausnice a take veci a lahnes na chrbat, pripevnia ti hlavu a potom tam asi 15min lezis a ten pristroj ti snima hlavu a obcas trosku zahuci, ked sa pretaca... a ja som mala vysledky tiez na druhy den
...tak ale ak je nejake odovodnene riziko, tak asi aj uspia, to neviem, ale predpokladam, ked to pises... ale tak to by nemal byt problem podla mna, snad aspon ten vysledok bude ok

Old Post 19-01-2007 10:28
LEVik123 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa LEVik123 Kliknite sem a pošlite užívateľovi LEVik123 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa LEVik123 Pridať užívateľa LEVik123 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
vladka
Elitný člen

Príspevkov: 771

a ked ja teraz neviem, ale asi som vtedy chcela pocut daco ine bo som bola presvedcena, ze tam daco musi byt, ked mi to robi problemy ... asi mi skolioza nestaci (nech je mi odpustene)- to je mozno aj tym podcenovanim, sak to maju tolki ...

Old Post 19-01-2007 11:07
vladka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa vladka Kliknite sem a pošlite užívateľovi vladka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa vladka Pridať užívateľa vladka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
acountant
Pokročilý

to Sloe:
Este si sa stale nevyjadrila, ci mas klaustrofobiu, alebo nie, ale aj tak si myslim, ze budes na tom ako kazdy iny, ze sa budes toho /aspon trochu/ obavat a ani si neuvedomis a bude po vysetreni. Vo vseobecnosti povedane, vykaslat sa na vysetrenie, hlavne nech su vysledky OK !!!

Old Post 19-01-2007 11:22
acountant nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa acountant Kliknite sem a pošlite užívateľovi acountant súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa acountant Pridať užívateľa acountant medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
LEVik123
Guest

Príspevkov: 1737

plne suhlasim s acountantom...

Old Post 19-01-2007 11:30
LEVik123 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa LEVik123 Kliknite sem a pošlite užívateľovi LEVik123 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa LEVik123 Pridať užívateľa LEVik123 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Susssan
Ryšavá cica

Sloe

CT je nič, tá magnetická rezonanica je určite "horšia" (?) - robí sa dlhšie a hučí to tam otrasne, preto dávajú aj slúchadlá a robí sa obyčajne 20 minút - samozrejme Susssan tam nechajú ležať vždy od 40 minút do hodiny... a stále sa ľakám, takže ma musia stále zameriavať, lebo sa trhnem
Nič neboj, CT je podička. A ten tunel si ani neuvedomíš, to nieje ani tunel, myslím, že ani klaustrofobik z toho nemôže mať strach...

Old Post 19-01-2007 11:47
Susssan nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Susssan Kliknite sem a pošlite užívateľovi Susssan súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Susssan Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Susssan Pridať užívateľa Susssan medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pity
Elitný člen

Príspevkov: 1433

suhlasim so susssan ,ze ct sa da v pohode zvladnut.........myslim,ze ludom,ktori trpia klaustrofobiou davaju nieco na ukludnenie,popripade ich uspia....
mr je troska ina..... mala som tiez celu dobu oci zatvorene,taky zvlastny pocit...sluchatka zle nasadene,tak som sa citila akoby som zbijala chodnik...dali mi do ruky balonik,vraj ak po vstreknuti kontrastnej latky nieco ucitim mam ho stlacit,alebo celkovo ak sa budem citit zle....potom som cely cas vysetrenia mala problem,ci nutkanie, aby som ho omylom nestlacila.....

sloe
drzim palce,aby si to v pohode zvladla a nech je vsetko ok.....

Old Post 19-01-2007 15:38
pity nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pity Kliknite sem a pošlite užívateľovi pity súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pity Pridať užívateľa pity medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Sloe
Verný člen

no konecne som sa dostala na net...vela ucenia do skoly....
Klaustrofobiu nemam teda aspon o tom neviem,ja sa toho vysetrenia nejako extra neobavam skor ako mi vyndu vysledky.Kontrastnu latku mi pichaju pretoze som rizikovy pacinet ako som sa dozvedala-mam alergiu na lieky,a tiez som aj alergik na vsetko mozne...12 hodin pred vysetrenim musim uzit celu tabletku ditiadenu a este nejake 2tabletky,mometnalne neviem presny nazov a potom 2hodiny pred vysetrenim ich uzit opät.Som teda velmi zvedava ako mna dostanu do tej nemocnice pretoze mne staci 1/4 ditiadenu a spim ako drevo,a co so mnou spravia 2 cele tabeltky plus este tie dalsie tabletky ktore maju tiez uspavaci ucinok a ucinok proti vracaniu neviem...

Old Post 19-01-2007 22:55
Sloe nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Sloe Kliknite sem a pošlite užívateľovi Sloe súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Sloe Pridať užívateľa Sloe medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
malinka
Malinka Pralinka

Príspevkov: 8330

to je zaujimave, robili mi Ctcko, asi pred 2 rokmi, nepodavali mi ziadny liek, nic do zil, lahla som si (dala dole nausnice, sponky, atd), povedali, nech si zatvorim oci, "lehatko" sa posunulo, chvilu som si polezala, po case sa vysunulo....a hotovo

Old Post 19-01-2007 23:34
malinka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa malinka Kliknite sem a pošlite užívateľovi malinka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa malinka Pridať užívateľa malinka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
acountant
Pokročilý

To Sloe:
Jaaj moja, tak ty sa fakt vysetrenia bat nemusis. Ak do seba nahadzes tie tabletky, tak by si hravo zvladla CT-cko 3x za sebou. Ale v podstate je jasne, ze ide o to, aby boli vysledky OK.
Drzim palce!

Old Post 20-01-2007 08:34
Sloe
Verný člen

no si viem zivo predstavit ako tam zaspim....ale sak co uz s tym musia pocitat...takze dam si kovove veci dole a vyzliekat sa teda nemusim????nie ze zas dojde k trapnej situacii jak ked mi vyskocilo jablcko a ja v mojich najkrajsich cipkovanych nohavickach som sla k primarovi ortopedie a ten ma hned na hospitalizaciu bral a potom mi ich cely tyzden cosom tam lezala chvalil

Old Post 21-01-2007 12:40
Susssan
Ryšavá cica

Sloe

Neboj, oni ti tam presne povedia čo máš robiť, na MRko sa vyzlieka do prádla a oblieka sa len zelený plášť a na CT sa myslím dávajú dole len kovové veci.

Old Post 21-01-2007 12:49
redoutable
Obávaný člen

Príspevkov: 1606

samozrejme, ze sa musis vyzliekat !
ciapka, mp prehravac, piercing, celenka, nausnice, bluetooth, sponky, zuvacka - vsetko musi prec, cela hlava musi byt hola

Old Post 21-01-2007 12:50
redoutable nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa redoutable Kliknite sem a pošlite užívateľovi redoutable súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa redoutable Pridať užívateľa redoutable medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
malinka
Malinka Pralinka

Príspevkov: 8330

...ked sa ide k doktorovi, nedava sa najsexi spodne pradlo, lebo aspon pre mna to je trapne, aby ma tam v cipke obhliadal, ak je este chlap, dake poznamky mi vazne netreba, lekari dokazu byt vtipalkovia, este ked studovali na rovnakom gympli, ako ja teraz... ze doktor M.G.

fakt sa nie je coho bat, to bude chvilka, a hlavne bezbolestna :-)

Old Post 21-01-2007 16:21
malinka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa malinka Kliknite sem a pošlite užívateľovi malinka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa malinka Pridať užívateľa malinka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Sloe
Verný člen

malinka

no vies keby som bola v to rano vedela ze mi na telesnej vyskoci jablcko a bude mi treba hned operovat koleno a ze budem musiet ist sanitkou do nemocnice tak by som si dala asi normlane nohavicky

Old Post 21-01-2007 20:41
katkariinka
Elitný člen

Príspevkov: 1269

Sloe
Ty nenosis so sebou v taske stale jedny bavlnene nohavicky pre taketo pripady?

Old Post 22-01-2007 09:41
katkariinka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa katkariinka Kliknite sem a pošlite užívateľovi katkariinka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa katkariinka Pridať užívateľa katkariinka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Sloe
Verný člen

no ako moje CT vlastne dopadlo????nijak...prisla som tam nadopovana liekmi,zaspavala som na kazdom kroku a pan doktor ze "no nam sa pokazil pristoj objednave vas" som myslela ze mu tak jednu vrazim z poslednych sil...takze na CT o mesiac...zdravotnictvo

Old Post 09-02-2007 15:35
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.