Založené v r. 1997
Piatok 22. August 2014, meniny má Tichomír, zajtra Filip - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - Pohľadnice
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Rôzne > Životný štýl > Pohľadnice
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
Route
Ujo člen

Príspevkov: 12036

Pohľadnice

V podstate k založeniu témy ma inšpiroval wysky, témou o kartách...
Určite si dosť ľudí pamätá doby, keď sa z dovolenky posielali čumkarty - teda pohľadnice... tomu treba poslať, ešte tomu, ten nám poslal z Bulharska, ten nám tento rok neposlal, ten ešte nebol na dovolenke.... a vychádzalo to nakoniec tak, že aj cez 15 pohľadníc sa posielalo...
Pamätám si, ako som vždy u holiča obdivoval tú spústu pohľadníc, čo ich pomaly ani namal kam zastrkávať a lepiť...
V dnešnej dobe to asi väčšina riešite mailom, prípadne niekto ešte pošle mms, alebo len sms...
Alebo predsa ešte niekto občas pošlete klasickú pohľadnicu???

Se světlým pivem vstříc světlé budoucnosti

Oznámiť tento príspevok moderátorovi |

Old Post 20-03-2006 00:01
Route nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Route Kliknite sem a pošlite užívateľovi Route súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Route Pridať užívateľa Route medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
marhulka
Verný člen

Príspevkov: 404

... pamätám si tie doby, posielala som pohľadnice kamarátkam, príbuzným a dokonca som ich istý čas aj zbierala
Potom sa to postupne zredukovalo na priania k Vianociam a k Veľkej noci a... minule som našla v skrinke nejaké novoročné karty napínané a neposlané spred išestich rokov ... no čo k tomu dodať
Ale mám veľmi zlatú sestru a tá posiela priania k narodeninám celej mojej rodine, aj pozdravy z dovoleniek - ešte zopár takých ľudí existuje...

Old Post 20-03-2006 09:19
marhulka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa marhulka Kliknite sem a pošlite užívateľovi marhulka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa marhulka Pridať užívateľa marhulka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
vladka
Elitný člen

Príspevkov: 771

V mojej rodine sa pohladnice stale posielaju. Na Vianoce, Velku Noc aj narodeniny. Ti starsi by asi ani nevedeli zapnut pocitac, takze maily neprichadzaju do uvahy ... Takze u nas tato „pohladnicova klasika“ preziva
Ja sa aj napriek telefonickemu kontaktu s braskom chystam poslat mu pohladnicu k jeho bliziacej sa stvrtstorocnici. Pracuje par sto kilometrov daleko a malo sa vidime ... Nech si ju vycapi niekde na policke v ubytovni a kocha sa. Ja som mala na intraku takto povycapovane pohladnice od rodiny a priatelov a tesila som sa im.
A chcela som posielat aj vlastnorucne vyrobene na Vianoce, ale napocitala som to na nejakych 16 kusov, tak som to nakoniec nechala tak, nestihala som ...
Ja si pohladnice cenim, lebo vyjadruju snahu odosielatela, vybrat tu naj, vypisat, poslat ... Podla mna by bolo fajn, ak by nevymizli .....

Naposledy editoval vladka dňa 20-03-2006 o 09:34

Old Post 20-03-2006 09:23
vladka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa vladka Kliknite sem a pošlite užívateľovi vladka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa vladka Pridať užívateľa vladka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pity
Elitný člen

Príspevkov: 1433

z dovoleniek som posielala pohladnice,ale velmi malo.vacsinou som to odkladala a potom sa uz islo domov
teraz skor formou sms mensi pozdrav..

vianocne a velkonocne pohladnice,tie posielam,to mam taky mensi ritual... sice uz pomenej,ale kedysi ich bolo vela...teraz hlavne tym starsim ... nemaju pc,ci mobil.....a myslim,ze ta pohladnica je take nieco viac osobne.... uz teraz sa tesim,ked budem kupovat velkonocne a pisat ich.... a hlavne nezabudnut poslat

Naposledy editoval pity dňa 20-03-2006 o 10:52

Old Post 20-03-2006 10:41
pity nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pity Kliknite sem a pošlite užívateľovi pity súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pity Pridať užívateľa pity medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
aljak63
Zlatý člen DeLuxe

Príspevkov: 9008

no, ja ked som niekde na dlhsom odpocinku mimo SK tak zvyknem poslat pohladnicu mojim najdrahsim... no, ale neni ich vela - asi tak 4-5

podla mna ziadny email ani sms nenahradi tu radost z tej pohladnice ...

Old Post 20-03-2006 14:15
aljak63 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa aljak63 Kliknite sem a pošlite užívateľovi aljak63 súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa aljak63 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa aljak63 Pridať užívateľa aljak63 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
LoLee
Zlatý člen

Príspevkov: 3370

Ako som teraz mimo Slovenska a nemozem osobne zablahozelat svojim najblizsim k ich sviatkom, poslem im pohladnicu.

Je to nieco osobne a vyjadrujem tym, ze aj ked nie som fyzicky pri nich, myslim na nich a posielam im kusok seba.

Moje babicky su z toho na vetvi.

Z dovolenky zvyknem poslat pohladnicu domov, babkam a par znamym, vacsinou je toho dokopy tak do 5-6 kusov.

Old Post 20-03-2006 14:28
LoLee nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa LoLee Kliknite sem a pošlite užívateľovi LoLee súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa LoLee Pridať užívateľa LoLee medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bee_majka
Skrotená Fčela

Príspevkov: 2762

cumkarty vacsinou posielam k svadbam (myslim tie svadobne blahozelania), k promociam a obcas nejaku poslem aj z dovolenky (nedavno dostala moja mama so stemplom z vatikanskej posty a so znamkou Papa Ratziho )

Old Post 21-03-2006 16:40
bee_majka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bee_majka Kliknite sem a pošlite užívateľovi bee_majka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bee_majka Pridať užívateľa bee_majka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
malinka
Malinka Pralinka

Príspevkov: 8330

jasne, posielam pohladnice :-)))) ale len, ked som mimo SR... naposledy som z DE posielala cca 10
ale je to mile, mame s kamaratkami zvyk, ze ked sme mimo, posleme si pohladnicu cez leto z dovolenky...
a nasa rodina posiela pohladnice na vianoce, velku noc, a z dovolenky..

Old Post 21-03-2006 18:42
malinka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa malinka Kliknite sem a pošlite užívateľovi malinka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa malinka Pridať užívateľa malinka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
pani prezidentová h.c.

Príspevkov: 10803

aj ja posielam pohladnice.. a dokonca aj z domu - k sviatku... vianoce su jasne, ale aj k meninam, ci narodeninam... a dostavam pohladnice...

a kedysi davno som ich zbierala... mam celkom slusnu zbierku, hlavne takych "zo zapadu"... ked som za sociku netusila ako sa veci maju vo vzdialenej kanade napriklad...
aj dnes si pohladnice odkladam, ale iba take cestovatelske...

Old Post 21-03-2006 18:57
Pink nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Pink Kliknite sem a pošlite užívateľovi Pink súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Pink Pridať užívateľa Pink medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Naomy
Verný člen

Príspevkov: 432

Vcera sme sa s kamoskou nejako dostali k teme pohladnice a skonstatovala,ze veru uz davno nijaku nedostala.Tak jej vravim"sak nabehni zajtra na postu a posli si nejaku a daj mi potom vediet,co si na nu odpisala". .Rehunali sme sa z toho cely vecer...

Old Post 22-03-2006 11:04
Naomy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Naomy Kliknite sem a pošlite užívateľovi Naomy súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Naomy Pridať užívateľa Naomy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Majster V
Seňor El kocúr

Príspevkov: 3879

V dnešnej dobe sa posielajú pohľadnice len k blahoželanie alebo ku gratulácii k nejakej udalosti, ale aj to už pomaly vymiera a nahrádzajú to mms.

www.blackhorse.eu.sk

Old Post 22-03-2006 11:23
Majster V nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Majster V Kliknite sem a pošlite užívateľovi Majster V súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Majster V Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Majster V Pridať užívateľa Majster V medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Route
Ujo člen

Na tie klasické sviatky sa aj u nás posielajú pohladnice, ale už to je podstatne menej...veľa vecí sa rieši telefonicky...

Old Post 26-03-2006 08:02
Route nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Route Kliknite sem a pošlite užívateľovi Route súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Route Pridať užívateľa Route medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jarusik175
Elitný člen

Príspevkov: 1155

Ja som zvykol posielat pohladnice hlavne z dovolenky. Rodine a kamosom. Ale stale som to nechaval vacsinou na posledny den, aby tam bol aj nejaky text, zazitky pocity a tak... Ale asi najlepsie na tom bolo to, ze my sme uz boli z dovolenky davno doma a pohladnice dorazili po nas aj dva tyzdne niekedy .

Inak celkom sa mi zapacil vyraz: "čumkarty"

Old Post 26-03-2006 12:38
jarusik175 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jarusik175 Kliknite sem a pošlite užívateľovi jarusik175 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jarusik175 Pridať užívateľa jarusik175 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Naomy
Verný člen

Príspevkov: 432

ja si obcas rada prezeram pohladnice,ktore som ako dieta posielala rodicom.Tie z pionierskych taborov....juuuj to boli casy...,vynori sa mi spusta krasnych spomienok...

Old Post 26-03-2006 12:52
Naomy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Naomy Kliknite sem a pošlite užívateľovi Naomy súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Naomy Pridať užívateľa Naomy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Ike
Seriózny člen

Príspevkov: 2424

jj, neni nic krajsie ako ked mi mama oznami ze " niekto ti piiise" (ja nemam kluc od schranky) a vidim rukopis tej osoby, a napr na obrazku mi zakruzkuje, kde sa nachdaza a tak...

doteraz mam pohladnice vycapene za monitorom a naskenovane v PC...

aj ja rad posielam, akurat len... kto si ma kua pamatat tie PSČ ?

Old Post 26-03-2006 14:04
Ike nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Ike Kliknite sem a pošlite užívateľovi Ike súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Ike Pridať užívateľa Ike medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Princess Leia
Elitný člen

Príspevkov: 1421

Dovolenkove pohladnice posielam vzdy - ale iba sestre a rodicom (a ti na oplatku posielaju pohladnice mne a manzelovi).
Manzel posiela pohladnice svojej rodine a kamosom - ako sam hovori: "treba ich poriadne nastvat, ze my cestujeme a oni sedia doma". My od nich nedostaneme nikdy nic, ale nastveme ich vzdy riadne.

Narodeninove pozdravy uz moc neposielam. V tomto smere som hrozne zabudliva a na rodinne narodeniny si zvycajne spomeniem, az ked uz je neskoro. Takze to vacsinou riesim e-mailom.
Co sa tyka Vianoc a Velkej Noci - tie zasadne ignorujem. My s manzelom tieto sviatky vobec neoslavujeme, takze tradicne posielanie pozdravov sa proste nekona.

Old Post 27-03-2006 04:22
Princess Leia nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Princess Leia Kliknite sem a pošlite užívateľovi Princess Leia súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Princess Leia Pridať užívateľa Princess Leia medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Route
Ujo člen

Ike

Tak použi TOTO

Old Post 27-03-2006 07:51
Andulka
Tetuška Ježibabka

Príspevkov: 6896

juuuj,vždy ma poteší, keď niečo je v schránke, a pre mňa. Ak to nie je nejaká faktúra, neočakávané nedoplatky, oznam o zdražení elektriny a podobne. Ja posielam čumkarty z dovolenky - ak nejaká je - a aj k Vianociam a Veľkej noci aj rodine, aj kamoškám/om z VŠ (s niektorými udržiavame stály kontakt aj po tých rokocha pri tej vzdialenosti).

Old Post 27-03-2006 15:32
Andulka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Andulka Kliknite sem a pošlite užívateľovi Andulka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Andulka Pridať užívateľa Andulka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Majster V
Seňor El kocúr

Príspevkov: 3879

Andulka

A čo ak tam nájdeš preplatok na vyúčtovaní bytu

www.blackhorse.eu.sk

Old Post 27-03-2006 15:58
Majster V nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Majster V Kliknite sem a pošlite užívateľovi Majster V súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Majster V Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Majster V Pridať užívateľa Majster V medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Route
Ujo člen

Včera večer mama tiež zahlásila, že nikomu neposlala žiadnu veľkonočnú pohľadnicu...
Tak sme ešte aj debatovali, že pošta asi bude závádzať, keď tvrdí, že listové zásielky neklesajú veľmi... Keď si to tak zoberiem, známka stojí ( vraj, ale tiež len asi ) 9.-Sk...ešte k tomu pohľadnicu vyberať v obchode...
Takto konzumný človek v pohodlí domáceho kresla zoberie mobil, napíše sms, prípadne od kompu stiahnu nejakú pohľadnicu, pošlú mail a vybavené...

Old Post 12-04-2006 17:11
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.