Založené v r. 1997
Štvrtok 28. August 2014, meniny má Augustín, zajtra Nikola - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - Stavebné materiály
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Hobby > Stavebné materiály
Stránky (4): « 1 2 [3] 4 »   Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
tommi
Začiatočník

Príspevkov: 4

to jupis

Stavebny urad bude od teba vyzadovat certifikaty od pouzitych stavebnych materialov pri kolaudacii ( aj od skvarobetonu).

Pokial ides stavat sklad bude sa ktomu vyjadrovat aj hygiena (myslim ze teraz sa volaju Statny zdravotny ustav) a podla vyuzitia skladu ti budu klast specificke poziadavky.

Oznámiť tento príspevok moderátorovi |

Old Post 02-11-2005 12:59
tommi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tommi Kliknite sem a pošlite užívateľovi tommi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tommi Pridať užívateľa tommi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jupis
Pokročilý

Príspevkov: 70

tommi: Dobtre a ak budem robiť ž klasického betonu, tak aký certifikát dám? Musím si to zistiť ako to je. Ale asi to bude vedieť projektant. Neviem presne, ale certifikáty sa vydávajú pre podnikateľov, čo to majú ako predmet činnosti. Pre vlastné potreby treba tiež?

Old Post 11-11-2005 21:24
jupis nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jupis Kliknite sem a pošlite užívateľovi jupis súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jupis Pridať užívateľa jupis medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tommi
Začiatočník

Príspevkov: 4

certifikat

To jupis : Certifikat by ti mal dat vyrobca betonu. Pokial si ho budes vyrabat sam, tak certifikaty od pouzitych materialov.

Aj pri kolaudacii rodinneho domu stavebny urad vyzaduje certifikaty od pouzitych materialov (murovaci material, okna , krytina, izolacie, zariadovacie predmety atd...) Vyrobcovia jednotlivych materialov musia mat na svoje vyrobky certifikaty (preukazania zhody) ktorym deklaruju ze ich vyrobky zodpovedaju nasim STN.

Old Post 14-11-2005 08:20
tommi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tommi Kliknite sem a pošlite užívateľovi tommi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tommi Pridať užívateľa tommi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
starsi
Zlatý člen

Príspevkov: 4331

Husky

nejaký obrázok by nebol?

Keď hlúpy mlčí vyzerá ako múdry

Old Post 22-11-2005 02:58
starsi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa starsi Kliknite sem a pošlite užívateľovi starsi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa starsi Pridať užívateľa starsi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

Príspevkov: 1362

PORFIX VS YTONG

Takze male ozivenie temy.

Na kompletnej stavbe boli vyskusane obi dva
stavebne materialy.
Chcel by som prezentovat vyhody a nevyhody tychto dvoch materialov.

Takze zacneme.

teplotechnika
YTONG R=3,74
PORFIX R=3,26

PRI 9% VLHKOSTI
YTONG R=3,26
PORFIX R=2,50

Dalej co sa tyka materialov a pracnosti s nimi.

S praxe.
Porfix je viac krehky a je sedej farby.
Ytong je bielej farby tvarnice su presnejsie menej lamave a lahsie.To im samozrejme neubera na vlastnostiach teplotechniky ani statiky.

Pre murarov sa lepsie pracuje s Ytongom.
Porfix je asi o 10% lacnejsi.
Ytong je co sa tyka siete predajcov viac rozsirenejsi ako Porfix.To jest je lahko dostupny.Aj ked pri oboch materialoch tovar pride kamionom ak treba dokupit paletu dve pri porfixe je to bilancia z desiatich predajny stavebnin jedna ktora mala obvodovy porfix.Osobne som obvolaval stavebniny.Dalej preklady treba objednavat jednoznacne dopredu podla projektu a neurobit tu chybu ze ich objednavat az potom.

Dalej velmi dolezita vec!!!!.Oba materialy je potrebne zasietkovat aby nedoslo k popraskaniu aj ked odborny poradcovia xelly (ytong) hovoria ze to nie je potrebne.Nepocuvajte ich!!Sietkovanie je potrebne aby po roku nedoslo k praskaniu stien.Tymto sa eliminuje riziko praskania stien.

Ak mate hocijake otazky obratte sa na mna v ss alebo prispevkom.Rad odpoviem.Kazdy den pozrem na forum a to v roznych casovych horizontoch.

Mozte sa pytat na hocico v oblasti stavebnictva.

tema:obchodovanie s nehnutelnostami-ako na to

tema:hobby-stavebne materialy

Old Post 27-12-2005 22:24
VIPER nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa VIPER Kliknite sem a pošlite užívateľovi VIPER súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa VIPER Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa VIPER Pridať užívateľa VIPER medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
cizy
Svojrázny člen

Príspevkov: 3439

YPOR uz patri pod YTONG nie?

nejaky kvalitativny rozdiel medzi YTONG a Hebel? obe su porobetony ak sa nemylim, ale mne sa zda YTONG najkvalitnejsi, pocul som ze Hebel sa drobi ked navlhne

mas nejake skusenosti aj s ekologickym stavebnym materialom ako Durisol?

Old Post 28-12-2005 00:42
cizy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa cizy Kliknite sem a pošlite užívateľovi cizy súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa cizy Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa cizy Pridať užívateľa cizy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Robo
Verný člen

Príspevkov: 442

list prihlasujem sa na odber

reakcii ku tejto teme.. Viper diky za upozornenie..

Robo

Old Post 28-12-2005 03:45
Robo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Robo Kliknite sem a pošlite užívateľovi Robo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Robo Pridať užívateľa Robo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

cizy

V durisole je pouzity polystyren ktoreho nie som sympatizantom koli mnohym nie priliz priaznivym aspektom.

Len pre porovnavanie.Je drahy mozem povedat ze je drahsi ako YTONG.Dalej co sa tyka pracnosti zalieva sa jadro betonom a nie je tak presny ako Ytong.

Takze tym zalievaním vzniknu dalsie zbytocne naklady na material a robotu.

Summa sumarum len na velmi malo stavbach sa aplikuje tento stavebny system.

Old Post 28-12-2005 07:41
VIPER nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa VIPER Kliknite sem a pošlite užívateľovi VIPER súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa VIPER Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa VIPER Pridať užívateľa VIPER medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
cizy
Svojrázny člen

Príspevkov: 3439

ja som len bol zvedavy ze jake su s tym skusenosti, osobne keby som siel stavat, tak urcite berem Ytong...

Old Post 28-12-2005 10:04
cizy nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa cizy Kliknite sem a pošlite užívateľovi cizy súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa cizy Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa cizy Pridať užívateľa cizy medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

cizy

Ja uz len YTONG.Napriklad aj stavba s tehal je tiez dost neekonomicka potom su tu tiez rozne systemy montovanych domov alebo betonovych obvodovych tvarnic kde je sice spociatku nizka cena ale vysledny efekt je uplne predrazeni aj financne a aj casovo.

Systemov je vela a kazdy si vyberie iny, zacal sa vyrabat a predavat aj easyblok-su to vlastne betonove tvarnice za velmi nizku obstaravaciu cenu ale ako som spominal zataplnenie a cely ten hurhaj okolo vyjde viac ako kvalitny ytong.

Old Post 28-12-2005 10:26
sivyvlcik
Elitný člen

Príspevkov: 1078

plne tehly 45cm+ 10cm polystyren = 36cm YTONG.
To je z tabulky firmy ktora vyraba polystyren v CR. No ja zial novy dom stavat nejdem, musim robit s tym co mam.

Old Post 29-12-2005 11:16
sivyvlcik nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa sivyvlcik Kliknite sem a pošlite užívateľovi sivyvlcik súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa sivyvlcik Pridať užívateľa sivyvlcik medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

sivyvlcik

Ozivim trocha temu.

Polystyren je podla mojho nazoru pri neustalom napredovani stavebnych technologii,stavebnych procesov a systemov absolutne nevhodne riesenie pouzitia na stavbu v sucasnej dobe.

Kopec stavebnych firiem robi zateplovacky z polystyrenu, pouzivaju technologie ktore su uz zastarale a neekonomicke.Je to aj zo slabou informovanostou a neochotou studovat stale nove technologie a stavebne systemy.

Napriklad zoberme si polystyren.
Napisem iba zopar nevyhod.
1.skodlivy(na vnutorne pouzitie uz vobec nevhodny)
2.malo paropriepustny
3.po case straca svoj tvar
4.steny pokryte polystyrenom nedychaju
pri cerstvych stavbach sa nadmerne kondenzuje vodna para(samozrejme sposobena aj nedostatocnym vetranim)a mozu vnikat pliesne.Pri YTONGU je zachovana zdrava mikroklima aj koli tomu ze tento material nie je potrebne zateplovat,realizacia sa urychli,menej mokrych procesov a kopa dalsich vyhod ktore som uz opisoval.

Co sa tyka tehal je to takisto system na dnesnu dobu neefektivny,neekonomicky a podla mojho nazoru skor pre konzervativcov.

a este sivyvlcik.
45+10+omietka 5=50 cm.Ako povedal raz
jeden forumak.Nechcem stavat pevnost.

Old Post 06-04-2006 00:12
starsi
Zlatý člen

Kto z Vás má skúsenosti so Styrconom a vie to porovnať s inými zateplovacími materiálmi.

Old Post 09-04-2006 00:48
starsi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa starsi Kliknite sem a pošlite užívateľovi starsi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa starsi Pridať užívateľa starsi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Dr.Lecter
Začiatočník

Príspevkov: 8

VIPER

Dva mesiace sa rýpem v internete aby som si ujasnil, z akého materiálu stavať a prišiel som k záveru: YTONG alebo DURISOL.
Potom som natrafil na tvoje články a som si itý, že YTONG bude to pravé orechové.

Pred pár dňami som navštívil aj CONECO a ubezpečil som sa, že je to ten pravý stavebný materiál, vrelo ho doporučujem aj ostatným. Len na jedno som zabudol. Povrchová úprava.

Vidím že máš prehľad, tak sa ťa spýtam, ak môžem, čo preferuješ. Stierky, alebo omietky? Vďaka za odpoveď...

Old Post 13-04-2006 20:22
Dr.Lecter nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Dr.Lecter Kliknite sem a pošlite užívateľovi Dr.Lecter súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Dr.Lecter Pridať užívateľa Dr.Lecter medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

Dr.Lecter

Takze co sa tyka omietok.Na vnutornu cast domu odporucam po zasietkovani klasicku Feinputz od Baumitu.Je to menej pracnejsie ako stierka a takisto sa s tym da urobit dobra robota.

A na vonkajsiu cast domu odporucam akrylatovu omietku.V ziadnom pripade nech ta nenapadne tam kupovat obycajnu farbu koli napriklad usetreniu nakladov.Naklady neusetris.

Je tu este alternativa silikatovej omietky co je tiez dobra vec avsak akrylatova je temer rovnakej kvality a ma jednu vlastne dve vyhody.Je cenovo omnoho prijatelnejsia ako silikatove a druha vec ak sa ti dostane nejaka necistota na stenu da sa to umyt z nej.

Dalej je velmi dolezite aby si pouzil penetrak pred realizaciov vonkajsich akrylatovych omietok.

Na Ytong som kupil aj original strojovu pilu lebo pri takych mnozstvach je to potrebne.A ak potrebujes vediet hocijake otazky tak sa kludne pytaj.

Old Post 14-04-2006 00:05
Dr.Lecter
Začiatočník

VIPER

O koľko sa predraží výstavba takého jednoduchého bungalowu, keby som ho chcel kompletne podpivničiť?

Old Post 14-04-2006 12:29
Dr.Lecter nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Dr.Lecter Kliknite sem a pošlite užívateľovi Dr.Lecter súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Dr.Lecter Pridať užívateľa Dr.Lecter medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

Dr.Lecter

Je to o priblizne o 30%.Ale podpivnicovanie domu je dnes uz o nicom.Radsej by som spravil garaz s vacsou komorov.

Old Post 14-04-2006 12:55
Dr.Lecter
Začiatočník

VIPER

Rozmýšľal som nad liatou polyuretánovou alebo epoxidovou podlahou do domu. Je to podľa teba dobré riešenie, alebo je tento materiál do barákov nevhodný? Riešiš vo svojich domoch aj podlahové kúrenia?

Old Post 14-04-2006 14:35
VIPER
Elitný člen

Dr.Lecter

Ak je poziadavka na podlahove vykurovanie tak je to mozne zbezpecit ale iba pri domoch na kluc.Pri mojich vlastnych realizaciach davam klasicke kurenie plynove-ustredne.Ak niekto chce ine alternativy samozrejme je vsetko mozne ale to uz ide dost do penazi.

Polyuretanova podlaha alebo epoxidova s tymito materialmi nepracujem tak neviem obhajovat ich vyhody alebo nevyhody.

Old Post 14-04-2006 15:31
starsi
Zlatý člen

Aký materiál odporučaš na stavbu (vymurovanie) bytového jadra v paneláku?

Old Post 20-04-2006 04:14
VIPER
Elitný člen

Jednoznacne Ytong.Aspon 12,5.

Old Post 20-04-2006 09:57
starsi
Zlatý člen

Tiež som rozmýšlal o tom ale len o 10.

Old Post 20-04-2006 16:38
Modí
Elitný člen

Príspevkov: 1603

VIPER

...zaujimalo by ma, ci si sa nahodou nestretol pri svojej praci...vola sa to decorstone, a je to dekoracne oblozenie v imitacii kamena...ze vraj sa da pouzit ako obvykle kamenne, keramicke obklady na bocne steny aj na podlahy...v exterieri i interieri...a ze nepotrebuje ziadnu udrzbu...akurat mam vzorku pred sebou...

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 21-05-2006 16:21
Modí nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Modí Kliknite sem a pošlite užívateľovi Modí súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Modí Pridať užívateľa Modí medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jiji
Pokročilý

Príspevkov: 21

Co poviete na kombinaciu dreva a betonu.
Drevo vs. beton, v jednoliatom celku, harmonia.
Teple posobenie dreva v kombinacii s vynimocnimi vlastnostami betonu.
Pokial by realizacia nezhltla aj naklady na vlastny pohreb.

Old Post 24-05-2006 10:30
jiji nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jiji Kliknite sem a pošlite užívateľovi jiji súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jiji Pridať užívateľa jiji medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jan1
Začiatočník

Príspevkov: 3

veľký úsmev

Rád by som naviazal na vašu tému. Mám dotaz čo si myslíte o slovnom termíne "stavebným dohľadom povolené". Je to na http://www.stavajtesnami.sk/priloha15/clanok18.htm. Ide o aplikovanie organických tepelných izolácií bez certifikátu, ako ľan, konope, bavlna... To jako stavebný dozor zoberie na seba tú zodpovednosť alebo čo? Nie že by ma to netešilo ale počujem to prvý krát.
A prispejem názorom na drevobetón. Keby mohol autor tohto príspevku viac opísať o čo mu ide, či to drevo je ako tepelnoizolačný obklad (napr. drevovláknité rohože, korok), alebo len estetický (tatranský profil, dosky), alebo je to výplň (pilinobetón, drevovláknité tvárnice so zálievkou betónom).

Old Post 29-05-2006 16:49
jan1 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jan1 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jan1 Pridať užívateľa jan1 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
uzi4
Pacient

Príspevkov: 924

jiji

zaujimava je kombinacia dreva a betonu z konstrukcneho hladiska, ako je napr. spriahnuty drevobetonovy strop (system strateneho debnenia). je to vyhodne pri rekonstrukciach starych domov, kde neexistuje veniec, pretoze sa to da realizovat aj pod strechou. odpada tak nutnost demontaze krovu..

a co sa tyka estetickeho posobenia takejto kombinacie v architektonickom prejave, je to vzdy vecou vkusu a realizacneho prevedenia. ja osobne som tejto kombinacii dost nakloneny. v literature sa da najst vela velmi podarenych realizacii..

Naposledy editoval uzi4 dňa 08-06-2006 o 09:57

Old Post 08-06-2006 09:41
uzi4 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa uzi4 Kliknite sem a pošlite užívateľovi uzi4 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa uzi4 Pridať užívateľa uzi4 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Bugs_Bunny
Začiatočník

Príspevkov: 13

montovane domy

Ma niekto skusenosti s montovatelnymi domami? Zaujimaju ma tepelno-izolacne vlastnosti, vyhody a nevyhody, zivotnost atd. - objektivne informacie a nie nieco typu mne sa ten dom nepaci tak je to blbost. Nechcem kontaktovat vyrobcov, lebo kazdy opredajca si chvali iba svoj tovar.
Dakujem

Nic nie je vecne, iba dane, smrt a .....
......
a Murphyho zakony!!!!!!

Old Post 25-07-2006 11:26
Bugs_Bunny nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Bugs_Bunny Kliknite sem a pošlite užívateľovi Bugs_Bunny súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Bugs_Bunny Pridať užívateľa Bugs_Bunny medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
L U K Y22
Elitný člen

Príspevkov: 1090

velmi ti asi nepomozem,ale tu v irsku su prevazne prave take tipy domov a poviem ti ze stoja za .....

Old Post 25-07-2006 11:38
L U K Y22 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa L U K Y22 Kliknite sem a pošlite užívateľovi L U K Y22 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa L U K Y22 Pridať užívateľa L U K Y22 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
eduard666
Začiatočník

Príspevkov: 2

Montovanych domov je viac druhov. Ak by som ti mohol odporucit podla izolacnych vlastnosti, tak potom si pozri http://www.euromac2.com a tam mas nejake udaje, ale len vo francuzkom jazyku. je tam zlozka VIDEO, to si kukni.... Ak sa ti to bude pozdavat, tak odpis

Old Post 25-07-2006 12:05
eduard666 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa eduard666 Kliknite sem a pošlite užívateľovi eduard666 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa eduard666 Pridať užívateľa eduard666 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Bugs_Bunny
Začiatočník

Príspevkov: 13

eduard666

vyzera to celkom zaujimavo.
Na nete som nenasiel ziadnu firmu co to robi sa SK.
Vies kto by to mohol na SK robit?
Vdaka

Nic nie je vecne, iba dane, smrt a .....
......
a Murphyho zakony!!!!!!

Old Post 25-07-2006 12:38
Bugs_Bunny nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Bugs_Bunny Kliknite sem a pošlite užívateľovi Bugs_Bunny súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Bugs_Bunny Pridať užívateľa Bugs_Bunny medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Han
Elitný člen

Príspevkov: 1057

o firme, co robi montovane domy sice neviem, ale o takej, co robi drevodomy (resp drevostavby)- mozu mat napr aj klasicku omietku
kuk sem

Old Post 25-07-2006 13:25
Han nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Han Kliknite sem a pošlite užívateľovi Han súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Han Pridať užívateľa Han medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Marwin
Zlatý člen

Príspevkov: 3967

...zalozil uz viper TU

Old Post 25-07-2006 13:32
Marwin nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Marwin Kliknite sem a pošlite užívateľovi Marwin súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Marwin Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Marwin Pridať užívateľa Marwin medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
potki
Verný člen

Príspevkov: 261

Ide ti o rychlost stavby, kvalitu alebo o cenu? My sme stavali klasicky z tehal - svagor drevodom - kvalita nejaka nemecka firma. On to mal postavene za cca. 5 mesiacov, my za 12. Cena rovnaka - 2,5 miliona Sk.

Old Post 25-07-2006 16:04
potki nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa potki Kliknite sem a pošlite užívateľovi potki súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa potki Pridať užívateľa potki medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
xxxman
Člen

Príspevkov: 122

pohľadaj na www.e-filip.sk

Old Post 25-07-2006 16:29
xxxman nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa xxxman Kliknite sem a pošlite užívateľovi xxxman súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa xxxman Pridať užívateľa xxxman medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Majster V
Seňor El kocúr

Príspevkov: 3879

Možno ti pomôže táto stránka máš tam o tom veľa popísané

www.blackhorse.eu.sk

Old Post 25-07-2006 17:34
Majster V nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Majster V Kliknite sem a pošlite užívateľovi Majster V súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Majster V Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Majster V Pridať užívateľa Majster V medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
elfant
Guest

Príspevkov: 20811

pripojena tema

montovane domy

Old Post 25-07-2006 17:40
elfant nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa elfant Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa elfant Pridať užívateľa elfant medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
xyxo
Začiatočník

Pre Viper-a: ako si pokročil v stavbe z materiálu MGU 1.8?

Old Post 04-09-2006 21:18
xyxo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa xyxo Kliknite sem a pošlite užívateľovi xyxo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa xyxo Pridať užívateľa xyxo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

xyxo

Nakoniec som ho neaplikoval.Zostal som pri
klasickom Ytongu.

Old Post 05-09-2006 23:39
xyxo
Začiatočník

Je rozumné nahradiť polystyrén za vlnu pri izolácii podlahy? Prípadne kto má skúsenosti s použitím penobetónu (napr.: http://members.chello.sk/pebecosro/) Prepokladám podlahové vykurovanie.

Old Post 06-09-2006 11:08
xyxo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa xyxo Kliknite sem a pošlite užívateľovi xyxo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa xyxo Pridať užívateľa xyxo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tomket
Začiatočník

Príspevkov: 1

otázka

CAu, sledoval som diskusiu na temu montovanych domov, tiez ma to zaujima a neviem sa rozhodnut medzi klasickou stavbou a montovanou, vo viedni je velmi pekny park s asi 40 vzorovymi montovanymi rodinnymi domami, odporucam to navstivit, nasiel som tam 1 firmu, ktora zhodou okolnosti ma aj pobocku na slovensku, ta ponuka tzv Vitalwand a to je kombinacia tehly a dreva, co hovorite na to? Moze to byt najlepsie riesenie pre stavbu domu? link je www.bienhaus.sk

Old Post 21-09-2006 11:30
tomket nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tomket Kliknite sem a pošlite užívateľovi tomket súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tomket Pridať užívateľa tomket medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
xkrchnav
Začiatočník

Príspevkov: 1

murovanie bytového jadra

Zdravím,
túto diskusiu som objavil po zadaní YTONG vs PORFIX do google. Chceme totiž murovať jadro. Neviem sa rozhodnúť pre materiál. PORFIX sa mi však zdal o viac ako 10 percent lacnejší. A čo taký PORING? Meter štvorcový priečkovky 10 cm hrubej stojí 172 kč. Bohužiaľ, na letáku nie je napísané, či je uvedená cena s DPH alebo bez. Rozmer má taký istý ako YTONG. YTONG stojí 259 kč za meter štvorcový. Táto cena je skutočne bez DPH. Oplatí sa investovať do YTONGU? Jadro bytu 1+1 máme v pláne vymurovať - 75mm stena, kde sú dvere (vchod do kúpeľne). 100mm plná stena, na tejto bude visieť kuchynská linka. Ostatné priečky (okolo stupačiek) opäť 100 a 75 mm (100 mm tam, kde bude umývadielko). Radil som sa už s viacerými ľuďmi, vraveli, že 100 mm je v pohode. Avšak chcel by som sa opýtať, či 75 mm stena bude stačiť aj na podoprenie rohovej vane.
Ešte by ma zaujímalo koľko stojí statik - ktorý musí spraviť posudok pre oznámenie o stavbe.
Zatiaľ ďakujem za vaše odpovede.

Old Post 28-09-2006 13:26
xkrchnav nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa xkrchnav Kliknite sem a pošlite užívateľovi xkrchnav súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa xkrchnav Pridať užívateľa xkrchnav medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

xkr

Statik stoji okolo 4000 ale zavisi to podla dohody ako sa s nim dohodnes.75 mm je dost malo daj radsej 100 mm koli rozvodom ktore pojdu v stene.

O Poringu je dostupnych velmi malo informacii
a je to material ktory este nieje prilis zauzivany.

Skor pouzit Ytong ALEBO pORFIX.

Old Post 30-09-2006 20:13
Banff
British Columbia

Príspevkov: 6484

to xkrchnav

U nas „stoji“ statik 1,5-3 tis Sk podla toho, o aby rozsah prac ide – ci sa jedna o tzv. opakovany projekt, alebo sa jedna o vacsi rozsah. /cena je vec dohody/

Old Post 01-10-2006 14:26
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kakao22
Začiatočník

Príspevkov: 14

Stavba Domu.

IDEM STAVAT DOM.PORADTE MI NAJLEPSI STAVEBNY MATERIAL NA MURY,NAJLEPSIE KURENIE OKREM PLYNU.ZUMPU ,ALEBO CISTICKU?

Old Post 15-10-2006 15:15
kakao22 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kakao22 Kliknite sem a pošlite užívateľovi kakao22 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kakao22 Pridať užívateľa kakao22 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
only
Elitný člen

Príspevkov: 935

Kukni najprv tuto

Old Post 15-10-2006 17:24
only nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa only Kliknite sem a pošlite užívateľovi only súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa only Pridať užívateľa only medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
elfant
Guest

Príspevkov: 20811

pripojena tema

Stavba domu

Old Post 15-10-2006 23:23
elfant nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa elfant Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa elfant Pridať užívateľa elfant medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zdendo1
Pokročilý

Príspevkov: 25

polystirenove tvarnice

a co hovorite na tie polystirenove tvarnice co sa zalievaju betonom?
neviem ako sa volaju.
videl som stavat z toho dom a islo to ako lego.
ukladali ich na seba a po obvode tvarnic to prelepili lepiacou paskou, aby cez to asi nepretekalo.
inak to bolo velmi presne, lahke a ked dosiahli nejaku vysku tak to doho dali zelezo a zaliali betonom.

Old Post 16-10-2006 12:04
zdendo1 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa zdendo1 Kliknite sem a pošlite užívateľovi zdendo1 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa zdendo1 Pridať užívateľa zdendo1 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VIPER
Elitný člen

zdendo1

Polystyren zo vnutra domu je skodlivy.A jednako sa ani zvnutra nezatepluje polystyrenom prave koli tomuto.

Old Post 16-10-2006 20:52
petroman
Začiatočník

Príspevkov: 6

par otazok

-venujes sa aj oblasti nizkoenergetickych domov-NED alebo len nizko nakladovych domov?
-z coho usudzujes ze polystyren je nezdravy? mas nejaky link?
-pises ze polystyren je materialom minulosti, ale pouziva sa stale si v najvacsej miere na zateplenie budov- co povazujes za jeho nastupcu? primeranych parametrov?
-preco povazujes neprievzdusnost za nevyhodu PS? ved poziadavka na NED je vzduchotesnost...a tam straca vyznam otazka prievzdusnosti kedze konstrukcia musi byt vzduchotesna...
-ked sme pri tom zdravi: preferujes porobeton ako stavebny material ale napr.porfix je z popolceka z tepelnej elektrarne ak sa nemylim a to tiez nieje nic moc asi....Ytong by mal byt len z piesku to by slo...
-preferujes tiez mineralnu vatu ale ta straca vplyvom vlhkosti vyrazne izolacne schopnosti takze odvadzanie vlhkosti prostrednictvom muriva nebude asi nalepsi sposob pri zatepleni...
-pisal si ze preferujes konstrukcie bez potreby dodatocneho zateplenia- myslis Ytong 37.5 cm?- no STN to splna ale inak nic moc pri sucasnom trende rastu cien energii... na tom by som nesetril....globalne oteplovanie az take rychle nieje a tiez porobeton dost podstatne straca na izolacnej schopnosti po nasiaknuti vlhkostou...
-mas nejake prakticke skusenosti s podlahovym vykurovanim? alebo vies nejaky kontakt na vhodny nakup materialu pre PV?
-aky mas nazor na system Velox? mne vadi: 1.cena- pri pouziti drevovlaknitych dosak slovenskej vyroby tych istych rozmerov by to vyslo podstatne lacnejsie, 2. pre NED by to chcelo este vacsiu izolacnu vrstvu,3. neviem ako sa budu spavat po case tie ocelove spojky...
-co hovoris na sendvicovy system: beton-izolacia-betonn(resp. tehla,porobeton,drevo...) podla mna je to v sucastnosti najlepsi system pre NED

Old Post 16-04-2007 18:58
petroman nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa petroman Kliknite sem a pošlite užívateľovi petroman súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa petroman Pridať užívateľa petroman medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
starsi
Zlatý člen

Dlho som tu nebol.

čo dať tedy na zateplenie strechy a čo na zateplenie obvodových múrov.

Kto s čím máte aké skúsenosti?

Old Post 26-04-2007 01:42
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
Stránky (4): « 1 2 [3] 4 »   Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.