Založené v r. 1997
Štvrtok 24. Júl 2014, meniny má Vladimír, zajtra Jakub - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - Najlepsi svetovi gitaristi
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Kultúra > Hudba > Najlepsi svetovi gitaristi
Stránky (3): [1] 2 3 »   Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
jimihendrix
Elitný člen

Príspevkov: 623

vymakané Najlepsi svetovy gitaristi

Tuto temu na ktoru sa daju viest hodinove
debaty tu nemate no nic uz tu je.

Oznámiť tento príspevok moderátorovi |

Old Post 12-11-2004 15:00
jimihendrix nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jimihendrix Kliknite sem a pošlite užívateľovi jimihendrix súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jimihendrix Pridať užívateľa jimihendrix medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jimihendrix
Elitný člen

ja by som rozdelil gitaristov na rockovych a na inych(jazz,blues)

najlepsim rockovym, vseobecne je nediskutabilne JIMI HENDRIX najoriginalnejsi najvyznamnejsi no proste vsetko.
druhy su JIMI PAGE alebo ERIC CLAPTON a dalej su Brian may, ritchie blackmore, a tak dalej .

Old Post 12-11-2004 15:10
jimihendrix nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jimihendrix Kliknite sem a pošlite užívateľovi jimihendrix súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jimihendrix Pridať užívateľa jimihendrix medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hedge
Super Moderator

Príspevkov: 2333

neviem ci tu uz nieco podobne nebolo, ale neva. pripadne ked najdem tak to spojim

k teme.

dobra otazka. urcite to nebude jeden, ale skusim hodit zopar mojich oblubenych (bez poradia): hendrix, vernon reid, clapton, gebrels, hooker, ..... a na ostatnych si este spomeniem

a nemozem zniest gitarovych masturbatorov typu satriani, malmsteen a pod.

Old Post 12-11-2004 15:12
hedge nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hedge Kliknite sem a pošlite užívateľovi hedge súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hedge Pridať užívateľa hedge medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
aljak63
Zlatý člen DeLuxe

Príspevkov: 9008

Tom Delonge

Old Post 12-11-2004 15:26
aljak63 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa aljak63 Kliknite sem a pošlite užívateľovi aljak63 súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa aljak63 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa aljak63 Pridať užívateľa aljak63 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
night_shade
Elitný člen

Príspevkov: 1773

pri tejto teme je tazko byt objektivny, kedze kazdy bude uvadzat gitaristov zo svojho oblubeneho zanru... napriklad jimi hendrix bol istotne uzasny gitarista, ale mna jeho hra nijako neoslovuje. a zase ked tu uvediem mena ako Alexi Laiho, Luca Turilli, John Petrucci (tak toho tu asi niekto pozna )... nebude to mnohym ludom nic hovorit.

Old Post 12-11-2004 15:45
night_shade nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa night_shade Kliknite sem a pošlite užívateľovi night_shade súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa night_shade Pridať užívateľa night_shade medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
oiler
Namazaný člen

Príspevkov: 5642

Ja nie som velkym fanuskom Metalica, ale na Much Music (Canada), bola anketa o najlepsieho gitaristu a bol vyhlaseny gitarista z tejto kapely. Neviem ako sa vola.

Old Post 12-11-2004 17:10
oiler nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa oiler Kliknite sem a pošlite užívateľovi oiler súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa oiler Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa oiler Pridať užívateľa oiler medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Thom_Yorke
Minister Kultúry

Príspevkov: 5061

Pre mna je naj gitarista jednoznacne Jimi Hendrix.

contre le sexisme

Old Post 12-11-2004 17:34
Thom_Yorke nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Thom_Yorke Kliknite sem a pošlite užívateľovi Thom_Yorke súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Thom_Yorke Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Thom_Yorke Pridať užívateľa Thom_Yorke medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Patrokles
Elitný člen

Príspevkov: 1827

vymakané

Hendrix bol naj gitarista aky kedy zil, zo zijucich J.Page pred E.Claptonom.

protoze si nechava poroucet od Agamemnona;
Thersites je blazen,
protoze slouzi takovemu blaznu.
A PATROKLES je blazen sam od sebe.

[Shakespeare, Troilus a Cressida]

Old Post 12-11-2004 17:56
Patrokles nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Patrokles Kliknite sem a pošlite užívateľovi Patrokles súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Patrokles Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Patrokles Pridať užívateľa Patrokles medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
beginer
Elitný člen

Príspevkov: 1406

bez poradia

j hendrix
j page
e clapton
b b king

troska aj z domova

f griglak
a seban
h toth

CHCEM MAREC !!!

Old Post 12-11-2004 18:06
beginer nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa beginer Kliknite sem a pošlite užívateľovi beginer súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa beginer Pridať užívateľa beginer medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
oiler
Namazaný člen

Aj ja som bol presvedceny, ze najlepsim bude Jimi Hendrix. Bol som naozaj prekvapeny vysledkom, pretoze skoncil na takom 6-om mieste.

Old Post 12-11-2004 18:15
oiler nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa oiler Kliknite sem a pošlite užívateľovi oiler súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa oiler Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa oiler Pridať užívateľa oiler medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kondi
Verný člen

Príspevkov: 399

hmm Jimi jednoznacne vedie u ludi ako najgitarista... Pre mna asi tazko bude najlepsi, kedze ma nicim ako gitaristu neovplyvnil... U mna jednoznacne vedu Steve Howe, Roine Stolt a Devin Townsend to su podla mna najoriginalnejsi gitaristi tejto doby (aj ked Steve Howe uz je stary pan)...

Old Post 13-11-2004 12:45
kondi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kondi Kliknite sem a pošlite užívateľovi kondi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kondi Pridať užívateľa kondi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
anagamin
Zlatý člen

Príspevkov: 3158

Hendrixa mam velmo rad, ale on bol skor experimentator ako virtuoz.. jeden z najlepsich je Slash./aj ked Guns`nR nepocuvam/

Old Post 13-11-2004 13:08
anagamin nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa anagamin Kliknite sem a pošlite užívateľovi anagamin súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa anagamin Pridať užívateľa anagamin medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
oiler
Namazaný člen

kondi

S Hendrixom mam aj ja problemy. Ak myslis Steve Howe z YES, tak s tebou absolutne suhlasim. Je to absolutny fenomen. Inak vybrat najlepsieho gitaristu je tazko, zalezi to aj podla stylu hudby, aky mas rad.
Ku Griglakovi:
V 70-tych rokoch bol jeden z nasich najlepsich, ale kritizovali ho pre slabsiu inprovizaciu, co, samozrejme, nemozem posudit. Inac je ok.

Old Post 13-11-2004 16:56
jimihendrix
Elitný člen

sakra jak som mohol zabudnut na Stewa Howa, bezpochyby aj on patri k super gitaristom, a inac viete ze YES vypredali 2.20.1974 Madison Square Garden... bez akejkolvek reklamy.
A este k tym gitaristom super su aj BB.King, Santana, John Mclaughlin, Paco de lucia , Al di Meola, Django Reignhart, Jeff Beck, a mne sa velmi paci styl Martina Barreho z Jethro Tull

Old Post 14-11-2004 17:04
Scott_Henderson
Elitný člen

Príspevkov: 1401

hedge

haha... satriani to ma urcite v hlave v poriadku.aj prsteky mu pekne behaju

Old Post 14-11-2004 19:57
Scott_Henderson nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Scott_Henderson Kliknite sem a pošlite užívateľovi Scott_Henderson súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Scott_Henderson Pridať užívateľa Scott_Henderson medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
pk_emperor
Člen

Príspevkov: 4629

Brian May

Because it may be your last
© 2006

Old Post 15-11-2004 03:24
pk_emperor nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pk_emperor Kliknite sem a pošlite užívateľovi pk_emperor súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pk_emperor Pridať užívateľa pk_emperor medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jimihendrix
Elitný člen

a ako som mohol este zabudnut na Davida Gilmoura z Pink Floyd super sola.

Old Post 15-11-2004 07:21
Scott_Henderson
Elitný člen

David Gilmour

a co tak?

Richie Sambora

Old Post 15-11-2004 09:25
Scott_Henderson nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Scott_Henderson Kliknite sem a pošlite užívateľovi Scott_Henderson súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Scott_Henderson Pridať užívateľa Scott_Henderson medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kondi
Verný člen

a este som zabudooool

Arjen Anthony Lucassen to je chlapik!

Old Post 15-11-2004 14:59
kondi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kondi Kliknite sem a pošlite užívateľovi kondi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kondi Pridať užívateľa kondi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Chep
Pokročilý

Príspevkov: 43

tazko povedat kto je najlepsie gitarista na svete...
je ich vela, medzi mojich najoblubenejsich patria jimi hendrix, john frusciante, slash, paco de lucia... proste ti gitaristi ktori ma zaujali sposom svojej hry a od riffy ktorych som sa ucil hrat..

Old Post 15-11-2004 18:43
Chep nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Chep Kliknite sem a pošlite užívateľovi Chep súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Chep Pridať užívateľa Chep medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Spellbound
Elitný člen

Príspevkov: 1474

oiler vola sa kirk hamett. No podlamna je tiez Jimmi super, aj slash je dost f poho, James Murphy je klassa, ale Satriani to je fakt fear and loathing. Teda hedge to si ho dobre nazval - gitarový masturbant...

Old Post 15-11-2004 18:55
Spellbound nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Spellbound Kliknite sem a pošlite užívateľovi Spellbound súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Spellbound Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Spellbound Pridať užívateľa Spellbound medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Scott_Henderson
Elitný člen

no , ono sa to tak hovori na niektorych gitaristov ale neviem ci Joe Satriani patri medzi nich.on robi hudbu ktora sa paci aj sirokej(negitarovej- haha.. dobra blbost ) verejnosti a robi to so vsetkou vaznostou a zodpovednostou aby sa mohol rano pozret na seba do zrkadla.ja si ho za to velmi vazim(aj Vaia)
podla mna robia dobru robotu a ked aj hraju rychlo tak je to vzdy s nadhladom a rezervou ,co sa da o niektorych speed-metalovych gitaristoch tazko povedat

Old Post 16-11-2004 09:55
Ab12
Elitný člen

Príspevkov: 508

Nemôžem si pomôcť, ale teraz mi tu hrá Pat Metheny. Je to jazda.

Old Post 16-11-2004 11:26
Ab12 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Ab12 Kliknite sem a pošlite užívateľovi Ab12 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Ab12 Pridať užívateľa Ab12 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
moon1
Verný člen

Príspevkov: 428

aj tak je najlepsi Palo Habera, aby ste vedeli...

Old Post 16-11-2004 14:39
moon1 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa moon1 Kliknite sem a pošlite užívateľovi moon1 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa moon1 Pridať užívateľa moon1 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Patrokles
Elitný člen

helikopter

Ano aj ti su dost dobry.
Mne z nich najviac sedi Pat Metheny.
Ale ta tema tu fakt je dokonca na hl. strane.
Zeby spojit.

Thersites je blazen,

Old Post 16-11-2004 15:49
Patrokles nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Patrokles Kliknite sem a pošlite užívateľovi Patrokles súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Patrokles Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Patrokles Pridať užívateľa Patrokles medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
caligostro
Elitný člen

Príspevkov: 1258

Podla mna je najvacsi experimentator Steve Vai, staci len vypocut jeho prve nahravky . Inac by som sa prihovoril za jeho vzorneho ziaka, Devina Townsenda.
No a dufam ze vam nieco hovoria mena ako Tony MacAlpine, V.Kuprij alebo Victor Smolski z ¨Rage. Ale najlepsie gitarove dielko je pre mna aj tak Y.Malmsteen : Concerto suite

"Viera je oaza v srdci, ku ktorej karavana rozumu nikdy nedorazi."

!!! Caligostro is BACK !!!

Old Post 16-11-2004 16:02
caligostro nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa caligostro Kliknite sem a pošlite užívateľovi caligostro súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa caligostro Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa caligostro Pridať užívateľa caligostro medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Spellbound
Elitný člen

...ježíííííš ja som zabudol na Andreja Sebana ? odpustite mi pls

Old Post 16-11-2004 18:04
Spellbound nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Spellbound Kliknite sem a pošlite užívateľovi Spellbound súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Spellbound Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Spellbound Pridať užívateľa Spellbound medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
oiler
Namazaný člen

caligostro

Aj pre mna je Malmsteen #1. Proste jeho styl, rock s klasikou, mi najviac vyhovuje. Mam od neho asi 70 skladieb, je to proste nadhera.

Old Post 16-11-2004 19:42
_mali_
Pokročilý

Príspevkov: 46

Nauzaj je to subjetkivna zalezitost, kazhy ma svojho "hrdinu". Vsetci uvedeni pani su super muzikanti, ja by som k zoznamu prodal este 2 mena

Fraknk Zappa - malokto vie o tom ze bol gitarovy virtoa

Stevie Ray Vaughan - co sa tyka blues moj najoblubenejsi gitarista

Ale najradsej zo vsetkych sa mi paci styl Andreja Sebana. Teraz pocuvam mullerov koniec sveta ake krasne veci tam hra tak to je koniec ...

Old Post 16-11-2004 23:16
_mali_ nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa _mali_ Kliknite sem a pošlite užívateľovi _mali_ súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa _mali_ Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa _mali_ Pridať užívateľa _mali_ medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jeden
Zlatý člen

Príspevkov: 2466

skusim par mien a aj priradit, ze preco:

vynimocne postavenie - jednoznacne Jimi Hendrix
iste sa narodilo mnoho este lespich technikov, hracov, drilerov atd...
ale Jimi - mal neuveritelny dar pospajat tolko noveho, originalneho a silneho a koncentratom su jeho vizionarske, nenapodobnitelne kompozicie - jedinecna hra, jedinecne myslenie, jedinecne modulovanie a ohybaneie vsetkych charakteristik zvuku, dynamiky, farby, kompozicie.....Jimi je nedosiahnutelny - mnohi od neho vselico ukradli - ale vzdy len parcialne, nik nevie vsetko tak , ako tento chalan, co vlastne autorizoval 5 albumov, zomrel v 27 a- poznacil cely dalsi vyvoj,
definoval nepopisane obzory, platne este dlho dlho.... Jimi is a Must

Frank Zappa je hodne iny - jeho hra podriadena viac intelektu, premyslenemu, az chladnokrvnemu procesu tvorby ( hlava je v hudbe dolezita...) - perfektny protipol, aj ked...Zappa vlastnil torzo Kimiho gitary, ktoru dal opravit a...nahraval na nej ( napr. Zoot Alures...) inak pouzival aj Jimmiovske efekty atd....

Invencny a energicky Pete Towshend ( The Who) - skomponoval a neuveritelnou energiou povysil tiez rockovu hru a vobec muziku vysoko vysoko ( taky Tommy..)

Jasne ze aj Jimmi Page - velmi dobre technicky vybaveny gitarista, paradne aj pouzival nahravacie moznosti - a aj feeling nie je len zastierkou nedostatku hracskych a kompozicnych danosti...

dodnes artistny a invencny Pan Gitarista - Steve Howe, jeden z ozaj naj Top (Yes, okrem soloviek ostatne radsej nie - Asia naozaj rasej nie ) - inac, mnohi tu oblubuju Queen - na Innuendo tie "spanielske gitary" v titulnej skladbe nahral Steve....a vselikde vselico... vsetranny - elektrika, akustika, steel, rozne strunove najma lubovane nastroje...

Robert Fripp - aj so svojimi elktorupravovacmi Frippetronics....
vlastne ako jeden z mala nikdy nesklamal ( od 69) a tiez ovplyvnil nemalo nasledovnikov

napr. aj Trey Gunna - tak nehra hockto a na takych nastrojoch, oboma rukami po celej dlzke strun a hmatniku...ako dva nastroje naraz a klepkanim , dotykom ...obe ruky hraju akordy napr.

z mladsich by som zdoraznil jedno vynimocne meno: Adrian Belew ( najviac s Frippom spolupracoval) v istom zmysle novy Hendrix od 80-tych rokov - famozny gitarista ( ale aj bubenik, klavesista atd...) zucastrnil sa tolkych a roznorodych projektov ze...opbjabvil ho mimochodom Zappa ( cez jeho kapelu preslo vsetko mozne - byvala pre kazdeho skolou vyspelosti - aj napr, Steve Vai u FZ zacinal...)

Jasne, ze Eric Claprion je pan gitarista, uzasny technik, hrajuci s lahkostou - ale jeho solove pociny sa mi zdaju priemerne - hra s Cream, to je uz ine cafe - ked Hendix prisiel do Europy, strasne Claptona tuzil spoznat - a aj si zahrali - Clapton - a mnohi ini gitaristi - vsak boli z Jimiho hry taki mimo, ze niektori mali dokonca komplexy iste obdobie vobec chytit gitaru - a mnohych aj inspiroval - aj Claptona, s Cream natocili zopar ( najlepsie) kuskov a la Hendrix...

Jeff Beck - v dobrom slova zmysle surovy hrac, pevny, agresivny, invencnym technicky vynikajuci - ale ziaden bezduchy "mydlic".....a ked sa neskor snubil s jazzom - parada...

este nemozem zabudnut na Alvina Lee ( Ten Years After) - hocvprilo sa mu najrychlejsi gitarista - ale ziadne jednotonove stupnice hore dole, normalne harmoniocko - rytmicko a premyslena rhytm and bluesova parada, ziadne schemy...

Santana vniesol tiez vela pekneho - ale to chce zabudnut na voloviny a la posledne roky - prve albumy, a potom aj spolupraca s McLaghlinom atd.....v kombinacii s uzasnou rytmikou psosobil jeho ton, ako smrst...a inokedy kao flanel, zamat...pohladenie...

celkom svojski a zaujimavy aj Gilmour z Pink Floyd a Brian May z Queen - aj zvukovo si vymysleli velmi citatelny sound a rukopis...obaja vymysleli zopar svojskych fines v hre na git..

takisto jednoznacne identifikovatelnym nasadenim a tonom je Mike Oldfield - celkom schopny gitarista, z tych lepsich ( aj ked tiez posledne roky strata invencie - este ze Tubular Bells 2003 naprava povest:-D)

mozno spomenut aj Martina Barreho z Jethro Tull - poctivy a diobre definovany zvuk, riffy..su vsak aj lepsi...,Steve Hacket... ale iste aj Andyho Sumnersa z (aj Police) - je to schopnejsi gitarista, ako by mu len samotni Police mohli dat priestor...harmonicky, vyborne vyuziva syntezator, zvukove plochy..D. Sylvian trochu inak...

o jazzovych a z nasich teritorii nabuduce - aksosi sa mi to rozrastlo:-D iste som aj tak vynechal niektorych dost dolezitych....

Old Post 17-11-2004 00:42
jeden nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jeden Kliknite sem a pošlite užívateľovi jeden súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa jeden Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jeden Pridať užívateľa jeden medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kondi
Verný člen

jeden

to su pani zo skusenej starej skoly, ale aj teraz sa rodia originalni gitaristi... neda mi nespomenut Devina Townsenda, ktory sice masti v industrialnometalovej kapele Strapping Young Lad, ale jeho solove pociny su nesputanym hurikanom originality, ktoru som nikdy doteraz nepocul (to caligostro: nie je pravda, ze je to ziak Stevea Vaia, ten si ho iba pozval na hostovanie na album Sex&Religion)...

dalsi typicky priklad novej ery gitaristov su pani Daniel Gildenlow (okrem toho, ze je to genialny spevak) a Johan Hallgren... ich hra v jednej jedinej kapele sa doplna natolko, ze si zasluzia byt pamatani gitarychtivym posluchacom (neviem to opisat slovami, treba to pocut)...

Dalsi pan na holenie je Arjen Anthony Lucassen, ktory nema az take genialne sola, ale je nesporne jeden z najtalentovanejsich gitaristov a skladatelov 20. a 21. storocia...

Pan Roine Stolt je sice uz starsi pan, ale prave preziva svoju najvacsiu slavu s kapelou Flower Kings a jeho hra je nezabudnutelna (a zo vsetkych gitaristov ma jeho hra ovplyvnila asi najviac), je to clovek, ktory sa drzi hesla: v jednoduchosti je sila a toto heslo splna do poslednej bodky...

Dalsi aj ked trosku netypicky predstavitel gitarovej hry je chlapik s pseudonymom Ihsahn z uz bohuzial zosnulych Emperor. Zasvateni vedia o com tocim... To co dokazal (samozrejme za pomoci svojich spoluhracov) na poslednom albuem Prometheus... je nieco uzasne

O panovi Johnovi Petruccim snad nema zmysel sa zmienovat, jeho hra sa asi zda mnohym technicka a sablonkova, ale skuste mi najst gitaristu, ktory hra aspon podone ako on...

Alebo taky Viktor Smolski... Nikdy predtym som Rage nepocuval, ale ked nastupil tento chlapik zerem kazdy jeden album....

Ked sme pri Rage... A co taky Tom Morello z Rage against the machine? Neuveritelne svojska hra, nikdy v zivote som nepocul hrat niekoho tak svojsky, ten clovek sa dokazal hrat so zvukmi a to aj na koncertoch... Dokonale ovlada svoj nastroj a vie presne co moze od akehokolvek efektu ocakavat....

Je vela dalsich vynikajucich gitaristov (naprklad gitarista zo Spastic Ink, na ktoreho meno si bohuzial nespomeniem), ale je na kazdom, aby posudil, ktory mu najviac sadne... Je blbost vyhlasit najlepsieho gitaristu na svete, pretoze kazdy ma svoj osobitny styl...

Naj gitarista nemoze byt sudeny objektivne, to sa neda, zalezi len na tom, kto ako koho najviac ovplyvni...

Old Post 17-11-2004 04:27
dadulka82
Člen

Príspevkov: 147

mne sa pozdava The Edge z U2...
co poviete?

Old Post 17-11-2004 15:47
dadulka82 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa dadulka82 Kliknite sem a pošlite užívateľovi dadulka82 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa dadulka82 Pridať užívateľa dadulka82 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jimihendrix
Elitný člen

hranie akordov je ovela lahsie nez brnkanie. preto najlepsi gitarista je urcite hendrix a potom page , atd

Old Post 17-11-2004 16:05
Scott_Henderson
Elitný člen

v jednom tyzdenniku raz bol rozhovor s Henry Tothom ktory tam
vymenoval troch gitaristov s ktorymi by sa nikdy nechcel stretnut
na jednom podiu , a boli to: Jimi Hendrix , John Mclaughlin a Paco
de Lucia. myslim si ze ked to povie taky hrac a tym ze ho zaradil
medzi tychto gitaristov,z toho pekne vyplyva ake miesto ma na
gitarovom nebi Jimi Hendrix.Podla mna to je Miles Davis
elektrickej gitary : kazdy ton sedi ,vsetko co tam ma byt tam je a
nic naviac. To ale neznamena ze Jimi bol technicky slaby alebo
co .Urcite vedel aj 'zadrtit':-) ale nerobil to s ucty k hudbe ako
takej.
Takuto pokoru mavaju len ti NAJVACSI. Jimi je proste
neopakovatelny a keby zil dlhsie ,urcite by
este mal co povedat tomuto svetu... ;-)

inac poznate Istvana Alapiho z Budapesti? raz som isiel do
Histerky len tak , bolo tam napisane len ze trio z Madarska...no...
este ani hodinu po koncerte som sa nevedel z toho spamatat. to
boli prosim pekne jazz-rockove improvizacie na temu sado
maso – to je uplny blazon ,nieco jako Victor Smolski. Strasny
technik ale ma aj brutalny feeling.

Istvan Alapi

Naposledy editoval Scott_Henderson dňa 17-11-2004 o 20:34

Old Post 17-11-2004 19:17
Patrokles
Elitný člen

frajer to helikopter

Nechcem sa ti pliest do rozhovoru, ale Page urcite nema daleko do prvej stovky, lebo patri tak ako Clapton do prvej patky a samo, za hendrix je ten prvy.

Thersites je blazen,

Old Post 17-11-2004 19:32
beginer
Elitný člen

mam pocit,ze toto meno tu este nik nespomenul,i ked si to zasluzi

RORY GALLAGHER

urcite ma co povedat do bluesovej gitarovej skoly.

verim,ze kazdy pozna "black magic woman" v podani carlosa santanu,snad malokto vie,ze autorom je peter green.este vo fleetwood mac ju hraval.dalsie jeho nezabudnutelne skladbicky-
albatros(krasna instrumentalka),tiez oh well(super riff,dobra vypalovacka).

2 jeden

2 helikopter
"Co sa tyka toho Pagea...ten ma daleko do prvej stovky...hehe."
beriem to od teba ako recesiu. ...hehe

CHCEM MAREC !!!

Old Post 17-11-2004 21:31
beginer nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa beginer Kliknite sem a pošlite užívateľovi beginer súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa beginer Pridať užívateľa beginer medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jeden
Zlatý člen

ktokolvek cokolvek k Jimimu Hendrixovi...

predstavte si jeden pokus: zapisat Jimiho hudbu do not
a potom spatne interpretovat

cha cha cha - je z toho nieco uplne ine... to sa neda - len Jimi to zahral, uplne vazne...to je original nedosiahnutelny....kazdy jeho ton, ich vzajomne vztahy, vyznenie... maju tolko parametrov, premennych originalnych a jedinecnych informacii...ze nik ich tak uz nikdy spolu nevyhra a..je to evidentne a dokazujuce silu genia... a ta jeho skladatelska invencia......Jimi je absolutne nedosiahnutelny komplexny genius - celkom spravne prirovnanie k Milesovi Davisovi (aj Jimi bol nadcasovy, bural, staval, menil, inspiroval, zmenil uplne hudbu a zostal neopakovatelny, nedosiahnutelny - na rozdiel od Milesa, nestihol trpiet nadprodukciou a vsetko od neho je vynimocne ...) -

ved Miles Jimiho poznal a ...nechal sa nim ON inspirovat, chcel s nim aj nahravat, vykradol ho trochu v priebehu mnohych rokov - len zial, prave stihol Jimi skor zomriet, ako nieco z toho planovaneho bolo.....v tom obdobi sa on Miles zaujimal a bol cely prec - ANO velky Miles bol z Jimiho prec a chcel s nim tocit.... a bol zroneny z Jimiho smrti.....ktora prekazila plany... tusim bok jednym z mala aj na jeho pohrebe...

napr. skladba Little Wing - tie tony sa nedaju zapisat inac, ako originalnym zaznamom autorovej hry...

kazdy ton, ich vztahy atd... maju tolko inych charakteristik, ako len vyska tonu, rytmus a ich dlzka ze....
je to jedinecne dielo genia...

napr. prave Little Wing nahral neskor Sting ( aj s Gilom Evansom tusim) na albume Nothing Like The Sun... (preto ma napadlo pre porovnanie...nebe a dudy...))

a Sting spravil z toho neporovnatelnu soulovu hladku uspavanku - nieco uplne ine (sam Sting inac spomina vraj na koncert svojho zivota, ktory raz prisiel a nevedel sa z toho spamatat - ze nikdy uz viac nic take neuvidi: pana Jimiho nedosiahnutelneho ...ak viete trochu na gitare, komponovat atd.... tento chlapec bol totalny genius, nastastie nevydal strasne mnozstvo mozno aj degradujuceho materilau - prisiel, spojil 20 stotrocie s buducnostou - vlastne prelomil branu casu a snad esencia jeho prinosu je nadcasovou dierou napriek storociami, ktoru mozu vnimat vsetci vo vytrzeni - a odisisel po par mesiacoch, rokoch navzdy prec, aby nas tu nechal v uzase...totalne spadnuta sanka a omdlievajuce vytrzenie, ziadna drilovacia technika jeho komplexnost a originalitu, invenciu neprekona... Stinga by jeden inac mal nekonecne zastavat, lebo napr. na obale Ten Summoners Tail, ale aj inde - je odfoteny jeden, zaskakuje za Stinga vraj sa na mna uuplne podoba - nie jeden na Stinga, Sting na jedneho - ked to s urcitostou povedali aj male deti a podriadeni i nadriadeni - tak co uz..aj ked je predsa starsi...)

popri Jimim naozaj ziaden zbludily behac po hmatniku zial, nema co povedat.... inac jeden miluje virtuoznu hru - ale musi byt napadita, invencna, nie len mastenie stupnic - to nie je umenie, dielo....na to stacia naprogramovane automaty - fuuuj...

Jimi Hendrix sa absolutne naprogramovat neda - vies Helikopter ?
(vidiet zaznam jeho hry - to je neuveritelne, nic sa takmer s jeho prstami vynnimocne nedeje - a znie tam solo, doprovod, konttrapunkt, este aj nejake kontra basove linky, nepredstavitelne zvuky, harmonie, farby, nabehy atd... - to nie je normalne - je to uplne vynimocne....a to milujem nejakych tych Methenyov, Al Di Meolov, De Luciov, Townerov, Jordan je neskutocny Scofield atd atd)
a Jimi Page - neviem, mozno by som v ramci sklamania z neskorych Led Zep rad take daco degradujuce :-D - ale objektivne sa neda, naozaj...prepocuj si prvye 4, prvych mozno este 5 az 6 LZ albumov - komplexna, originalna hra i kompozicia, nasadenie.... je to vynimocny pan gitarista - znesie objektivnu kritiku... pozri aj zive koncerty...

su osobnosti - a su drilovaci, ktori maximalne vela cvicili, ale nemaju co v celku za seba povedat....

Old Post 17-11-2004 22:04
jeden nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jeden Kliknite sem a pošlite užívateľovi jeden súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa jeden Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jeden Pridať užívateľa jeden medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku

Old Post 19-11-2004 16:32
Tento užívateľ je vo Vašom Ignore Liste. Na prezretie tohto príspevku kliknite [sem]
Spellbound
Elitný člen

...ajtak najlepsi gitarista je ten chlapec z o-zone-u ktory v despre tine soluje na gitare a pritom ziadna gitara tam nehraje to nedokaze ani jimmy

Old Post 19-11-2004 17:49
oiler
Namazaný člen

spellbound

...a to uz je umenie.

Old Post 19-11-2004 17:54
TOM182
Zlatý člen

Príspevkov: 4278

Tom DeLonge - BLINK 182 !!!

!!GO CANADA GO!! GO CANADA GO !!
HOCKEY WORLD CHAMPION 2007

Old Post 20-11-2004 06:23
TOM182 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa TOM182 Kliknite sem a pošlite užívateľovi TOM182 súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa TOM182 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa TOM182 Pridať užívateľa TOM182 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
1.Stastie
Začiatočník

Príspevkov: 6

re:jeden

Klobuk dolu pred tvojimi znalostami priatelu, inspiroval si ma aby som si nektorych tvojich oblubencov zohnal, hoci vacsinu uz nastastie poznam. a ze Steve Howe hra v Innuende som vedel, ale aj tak mam radsej hru Briana Maya, nadherne melodicke sola, ktore casto nie su len doplnkom k skladbe, ale obstali by aj samostatne. Cim dlhsie Queen pocuvam, tym viac mam pocit, ze kazdy ton, ktory May zahral, tam nie je nahodou ani zbytocne. Ale verim ze mnohym sa jeho hra nepaci prave kvoli prilisnej "vyumelkovanosti" a hladaju skor cosi spontanne a vybusne.
a milujem panov z King Crimson, ani nie tak Frippovu hru so zvukmi ako jeho spolupracu a doplnanie sa s Belewom, napriklad na Discipline, Thraku, Konstruktion of light..."ako z inej planety"(citujem M. Jaslovskeho.
a nesmiem zabudnut vzdat hold Gilmourovi a Pageovi

Old Post 20-11-2004 08:59
1.Stastie nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa 1.Stastie Kliknite sem a pošlite užívateľovi 1.Stastie súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa 1.Stastie Pridať užívateľa 1.Stastie medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
1.Stastie
Začiatočník

a este by som rad pripomenul Nuna Bettencourta a Marka Knopflera, vidi sa mi, ze tu o nich nie je ani zmienka a to veru vzhladom k ich kvalitam nie je dobre

Old Post 20-11-2004 09:16
1.Stastie nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa 1.Stastie Kliknite sem a pošlite užívateľovi 1.Stastie súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa 1.Stastie Pridať užívateľa 1.Stastie medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
oiler
Namazaný člen

Moji mili, na nieco sme pri tejto debate zabudli. Rozmyslame, cim boli vsetci vynimocni, ktory je lepsi ako druhi, atd. Prirovnavame jedneho k druhemu, ale zabudli sme na jedno: Nemozno ich porovnavat. Ako mozno porovnat hru Paca de Luciu k B.B. Kingovi alebo ku Jimimu Hendrixovi? Nemozno, pretoze kazdy z nich ma iny a vynimocny SOUL. Vynikajuce sola su vzacne a plne techniky, ale staci jeden ton, aby si videl v nom SOUL, ktory hrac ma. A tym su vzacni a uznavani. B.B. King nie je bohvieaky virtuoz, ale hra s duchom a srdcom. Zeby Johnny Lee Hooker bol porovnatelny k Pageovi? Nemyslim, kazdy z nich ma iny soul a blues. Hromadia sa tu mena a mena, a po nich dalsie mena, a vedie to do nikam.
SOUL a HEART je to, co by sme mali hladat za kazdym muzikantom.

Old Post 21-11-2004 01:03
1.Stastie
Začiatočník

re:oiler

suhlasim s tebou, ale aj tak som rad, ze sa tu hromadia tie mena - aspon sa dozviem, co (alebo koho) sa oplati popocuvat

Old Post 21-11-2004 11:56
jimihendrix
Elitný člen

no helikopter k tomu pageovi
ja poznam vsetky albumi zeppelinu nazpamat a pocuvam ich skoro kazdy den uz dhly cas preto lebo hudba ktoru oni a hlavne page vytvorili je tak roznoroda a neopakovatelna ze sa mi este neopocuvala. uz mi zacina liezt krkom aj pink floyd aj jethro tull ale zeppelin nie. lenze nemozem zase pocuvat len zeppelin, ze tak prave mi tgu hraje KISS, neni to az take dobre jak som si myslel ale rozprudi to krv
a este jeden, musim absolutne suhlasit aj ked niektorych gitaristov ktorych si spomenul nepoznam

Old Post 21-11-2004 17:17
oiler
Namazaný člen

helikopter

Asi ti dobre nerozumiem. My tu hovorime o absolutnej gitarovej spicke na svete, vo vsetkych zanroch hudby. Ty by chcel, alebo sa snazis, porovnavat soul and heart, kolko srdca do toho davaju, resp. dali? To je na mna trochu privelke susto.

Je dobre pocut tie mena. Proti tomu nemam nic, ved prave preto som tu. Kazda informacia je dobra.

Old Post 22-11-2004 04:03
beginer
Elitný člen

tkieskam helikopterovi.aspon niekto trocha oponuje,a tym sa debata posuva dalej.ked pokecame vsetcia s rovnakym nazorom po par prispevkoch tema padne do zabudnutia.

suhlasim,ze prvorady je feeling(soul+heart).aj preto som napisal v mojej prvej trojke e.claptona.nie je to ziaden oslnivy technik(nick-slowhand),ale z jeho tonov citit feeling.

CHCEM MAREC !!!

Old Post 22-11-2004 09:24
jeden
Zlatý člen

beginer

hned aj vyuzivam Tvozu priazen oponenture a moznej aj polemike- tentokrat k Tebou vyslovenemu nazoru :

ad: "suhlasim,ze prvorady je feeling(soul+heart).aj preto som napisal v mojej prvej trojke e.claptona.nie je to ziaden oslnivy technik(nick-slowhand),ale z jeho tonov citit feeling"

celkovo proti gustu ziaden disputat, kto co chce nech si vyberie, pre cokolvek chce - aj v hudbe
( co je niekedy - podla mna aj na skodu, ked ktokolvek osobne uprednostnuje "diela",ktore si ziadny zaujem nezasluzia - ja viem, ktokolvek moze vyjst s tvrdenim, ze neexistuju kriteria, ze podla coho posudzovat - aaale, samozrejme, ze su iste kriteria uplatnitelne pri tvorbe a aj pri analyze, v niektorych dielach sa da najst vselico zaujimave, ine su...len o akomsi feelingu, casto aj o nedostatku schopnosti nachadzat a vnimat....
len tak zlahka - je rozdiel medzi Senzusom a Beethovenom, vazne -
je vsak aj sloboda ich ignorovat a vybrat si aj brak, uznavam, len vravim - skoda....)

no ja sa prihovaram za vacsi doraz nie len na "feeling" vobec a aj v umeni - specialne i v hudbe - ale aj na rozum, myslienku, analyzu a kreativnu, viacrozmernu konstrukciu diela....

mnohe aspekty sa v diele ani inac, ako analyzou a uvedomenim si, odhalit nedaju, feeling a nespecifikovatelny "soul" nestacia....

iste uzasne zakonistosti krasy, originalitu, vzrusenie sa niekedy hlbsie, intenzivnejsie a plnsie, krajsie daju prezit (schvalne nevravim len "precitit", lebo hudba zdaleka nie je LEN o citoch, vobec clovek zdaleka nie je len o citoch - kto city nadsadza, ochudobnuje sa, zjednodusuje cloveka, jeho vnemy, moznosti...pochopenie, zivot.... a aj vnimanie hudby...tot si dovolim tvrdit :-D)
cize niekedy (dobre ak casto :-D) sa daju zazitky aj z hudby prezit prave zapojenim intelektu, rozmyslania nad strukturou skladby, suvislosti, ako je napisana a skombinovana - trebars zaujimave kombinovanie kontrapunktickych partov a clenitych rytmov, harmonie ked su kreativne a paradne vystavane, napadito, prekvapujuco... v diele je ista logika....
pri vneme aj takychto suvislosti sledovanie diela nadobuda to prave orechove a prichadzaju o to paradnejsie aj emocie na doplnenie KOMPLEXNEHO zazitku.... takze...

aj pretio si dovolim smerom trebars k Ericovi Claptonovi - kde naozaj musim namietat voci tvrdeniu:
".nie je to ziaden oslnivy technik" ktore je - podla mna - vysostne mylne
Clapton je jeden z vyhlasenych oslnivych technikov, vazne - ved si ho aj pozyvali zvucne mena a kapely, aby im vyharal, co vlastnymi kapacitami nevladali
(uz aj samotny Beatles - kto hra intro na akusticku gitaru v "Bungallow Bill"?.... no predsa Clapton, koho chcel poznat Hendrix, ako jedneho z prvych v ramci rozhovoru este pri presviedcani Chasom Chandlerom v NY, nech pride do GB - Claptona, Waters ( aj ked samotny aj gitarista) na solovke Pros And Cons For Hitch Hiking komu zveril gitaru? Claptonovi atd atd atd Cream - Clapton zahra to, co nie hockto - ze si zvolil vo vlastnej produkcii jednoduchsii format pesnicky je vecou jeho volby, ktora nevyplyvala z obmedzenosti hracskej techniky - ale prave preto zo slobodnej vole, bola jeho rozhodnutim...)..

Slowhand je a bol prezyvany na zaklade lahkosti hry - aj ked hra tazsie uhratelne party, ide mu to, ako by sa nic nedialo, pomalickys tvarou bez mihnutia oka, lahucko ale ked chce - zahra to, co len mensina ostatnych gitaristov...ak vobec, Clapton je jeden z najvyhlasenejsich technicky najvybavenejsich gitaristov historie vobec - mozno vsak menej originalny skladatel, komplexny hudobnik, skor pesnickar....

samozrejme - nie som proti ani Heart, ani Soul - ale...aj to a nie len to - ja dost dorazne rad pridavam k tomu: Head and Mind

tak - moze byt ?:-D..ked polemika, tak polemika - ale konstruktivne
prave pre mnou uvedene su besni gitaristi "mydlici" stupnic, aj ked rychli atd... nie velmi zaujimavi - lebo ide o slabu myslienku, napad, strukturu kompozicie - obycajne linearne prehravanie stupnic, nic vaznejsie, ziadna zaujimava kreativita
( v praxi snad az takyto jasny jednoduchy pripad zasa nenastava, daco k tym stupniciam niektori aj pridaju, sem tam odbocia, zmenia :-D - ale....cim viac inych zaujimavosti sa v skladbe nachadza, tym lepsie - na ukor obycajnych linearnych, lahko identifikovatelnych "stupnicovych behov" .....
gitara ponuka uzasne rytmicke, harmonicke, melodicke, kompozicne a ...vobec komplexne moznosti vyuzitia na hru aj kompoziciu - skoda zuzovat len na linearity, behy...atd...

Old Post 22-11-2004 14:04
hedge
Super Moderator

Príspevkov: 2333

posudzovat gitaristov iba podla technickej zrucnosti nie je asi to prave.
v prvom prispevku som uviedol dvoch gitaristov na ktorych skusim objasnit podla coho posudzujem gitaristov ja.
jednym s uvedenych bol gebrels. gitarista ktory v ostatnom caste spolupracoval napr s davidom bowie-m. prave gebrelsove doplnanie bowieho hudobnych motivov, schopnost doplnat celkove vyznenie skladby, schopnost presaduit sa aj bez potreby zbytocnych sol a schopnost vytvarat iste hudobne napätie robi z gebrelsa podla mna jedneho z najvynimocnejsich gitaristov sucasnosti. a vobec pre mna nema cenu posudzovat jeho technicku uroven.
druhym menovanym bol vernon reid. gitarista ktory sa asi najvyraznejsie presadil ako gitarista living colour. hoci techniku mu nikto nemoze upriet, pre mna je vynimocny prave originalnymi harmoniami a nekonvencnostou ktoru priniesol do rockovej gitary.

Old Post 22-11-2004 14:39
hedge nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hedge Kliknite sem a pošlite užívateľovi hedge súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hedge Pridať užívateľa hedge medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
Stránky (3): [1] 2 3 »   Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.