Založené v r. 1997
Utorok 2. September 2014, meniny má Linda, zajtra Belo - Pošlite pohľadnicu! Predplatné novín : kontakt

Post Fórum - lezia co je to?
POST.SK Fórum Hľadať  
POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007 Post Fórum > Kategórie > Medicína A Zdravie > lezia co je to?
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma Vytvori? novú tému    Prida? príspevok k tejto téme
rolfi
Verný člen

Príspevkov: 493

lezia co je to?

synovi dnes zistili na magnetickej rezonncii ze ma na mozgu leziu. vie mi niekto vysvetlit co je to? hladal som v googli a vsade sa tam tento pojem spajal aj s nadorom. mam mat opravnene obavy?

Oznámiť tento príspevok moderátorovi |

Old Post 21-04-2006 20:52
rolfi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa rolfi Kliknite sem a pošlite užívateľovi rolfi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa rolfi Pridať užívateľa rolfi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
memorex31
Verný člen

Príspevkov: 487

?

Sa spytaj lekarov, oni vedia najlepsie, nie? Preco to riesis tu na fore taketo veci?

Old Post 22-04-2006 12:13
memorex31 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa memorex31 Kliknite sem a pošlite užívateľovi memorex31 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa memorex31 Pridať užívateľa memorex31 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
legionella2
Pokročilý

Príspevkov: 19

rolfi,
lezia je vseobecne poskodenie. Ale aku leziu? napis o tom nieco viac. Nemusi to byt nador.

Old Post 24-04-2006 11:42
legionella2 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa legionella2 Kliknite sem a pošlite užívateľovi legionella2 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa legionella2 Pridať užívateľa legionella2 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zima
Zlatý člen

Príspevkov: 3359

rolfi ak chces, aby sme ti pomohli najst nieco viac v nete napis viac informacii o druhu objavenej lezie. Moze, ale i Nemusi to byt vazny problem.

Old Post 25-04-2006 23:27
zima nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa zima Kliknite sem a pošlite užívateľovi zima súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa zima Pridať užívateľa zima medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
rolfi
Verný člen

zima

zima, syn robi trosku vrcholovo karate a mal uraz hlavy pred rokom. cely rok sme chodili po lekaroch az konecne prisli na to ze ma od urazu porusenu nejaku strukturu na mozgu. nazvali to lezia. syna od tohto urazu stale v pravidelnych intervaloch boli hlava. staci asi tolko?

Old Post 26-04-2006 18:49
rolfi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa rolfi Kliknite sem a pošlite užívateľovi rolfi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa rolfi Pridať užívateľa rolfi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zima
Zlatý člen

rolfi skor som myslela nejaku konkretnu informaciu o danom naleze, nie vzniku pricin. Ako som vrtala v nete tak informacii je velmi vela pretoze lezii je viacero druhov. Je to na velmi vela webovych strankach po malo informacii.
Z tych mozgovych som nasla:
-ohranicenu - subklinicku
-ireverzibilnu
-cerebralna lezia [supranuklearna]
-spinalna [nuklearna]
-periferna [infranuklearna]
-hemoragicka lezia
-myogenna [svalova]
-neurogena [nervova]- porucha funkcie perifernych hlavovych nervov
-alebo vaskularne lezie

skus mrknut sem na novamed.sk alebo sem na tigis.cz

Old Post 26-04-2006 22:58
zima nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa zima Kliknite sem a pošlite užívateľovi zima súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa zima Pridať užívateľa zima medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
rolfi
Verný člen

zima
praveze som bol v novamede a tam mi tiez presne nevedeli povedat podstatu ale len domnienku. Lekar to ukoncil s tym ze to treba pravidelne kontrolavat a davat pozr na hlavu. to som ti len napisal co som vedel. Skor sa zaoberal moznym vznikom ale k podstate sme sa volajako nedostali.

Old Post 27-04-2006 08:27
pity
Elitný člen

Príspevkov: 1433

rolfi

rozhodne by som skusila ineho lekara....
zober dokumentaciu,tu ti musi lekar dat do ruk..... a skus dakeho dobreho neurologa......ked nie u vas v mieste bydliska,isla by som do ineho mesta....mas pravo vyberu lekara.......

Old Post 27-04-2006 12:42
pity nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa pity Kliknite sem a pošlite užívateľovi pity súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa pity Pridať užívateľa pity medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
zima
Zlatý člen

ani by som to nenazvala, ze dobreho neurologa, skor ineho Naozaj, ak sa nevie dotycny dopracovat dalej tak sa informuj u ineho odbornika, zaoberat sa vznikom je sice pekna vec a pre buducnost isto podstatna, ale vam sa treba zaoberat dalsim postupom. Neviem Ti odpovedat na tvoju otazku, ci mas mat opravnene obavy

snad nie...

Old Post 27-04-2006 23:42
matwej
Elitný člen

Príspevkov: 447

Ano vyznam lezie je poskodenie. Ja som mal na MR zistenu leziu ramena v dosledku sportoveho zranenia - poskodenie vnutorneho puzdra klbu. Lezia v podstate znamena zmenu na tkanive (aspon ja to tak rozumiem).
Odporucal by som skusit ineho lekara, ktory k problemu zaujme jednoznacnejsie stanovisko. A ak tak neucinia ani dalsi dvaja lekari a a ich nazory budu na vec podobne budes moct by kludnejsi..predsa len tri hlavy su viac ako jedna.
A k tomu nadoru. Myslim, ze nador je ina vec ako lezia aj ked neviem ci lezia nemoze vies alebo prispiet k jeho vzniku avsak nie som lekar preto este raz odporucam poradit sa s odbornikom, ktory by ti mal odpovedat na vsetky otazky. Vela zdaru a hlavne zdravia..

...RIP Big Proof...RIP Big Proof...RIP Big Proof...

Old Post 28-04-2006 00:15
matwej nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa matwej Kliknite sem a pošlite užívateľovi matwej súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa matwej Pridať užívateľa matwej medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
rolfi
Verný člen

zatial vam dakujem. skusim este navstevu inych lekarov.

Old Post 28-04-2006 09:40
Vytvoriť novú tému    Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy:

Nastaviť POST.SK ako HomePage | Pridať medzi obľúbené | Reklama
©2003 Petit Press, a.s.