Post Fórum - Obklad v kupelni az po strop?
POST.SK Fórum Hľadať POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007  
POST.SK Fórum Post Fórum > Životný štýl > Dom a bývanie > Obklad v kupelni az po strop?
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma    Prida? príspevok k tejto téme
noro22
Pokročilý

Príspevkov: 92

Obklad v kupelni az po strop?

Zdravim, viackrat som sa stretol s nazorom, ze v kupelni nema byt obklad az po strop. Idem prerabat kupelnu. Chcem tam mat znizeny strop zo sadrokartonu. Obavam sa, ci sa nebude v tom pristore medzi sadrokartonom a normalnym stropom zhromazdovat vodna para a rast plesen. Radite mi dat obklad az po tento sadrokartonovy strop, alebo radsej nechate medzi stropom a obkladom steny nejaku medzeru?

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 07-11-2008 14:53
noro22 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa noro22 Kliknite sem a pošlite užívateľovi noro22 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa noro22 Pridať užívateľa noro22 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Koxo
Člen

Príspevkov: 174

Nedavno sme taku prestavbicku dokoncili, tak mam cerstve skusenosti
Obklad sme dali az po sadrokartonovy strop, pri tom dizajne ktory sme zvolili to vyzera ovela lepsie. To ze tam nechas medzeru predsa nijako neovplyvni ci sa v priestore medzi sadrokartonom a normalnym stropom bude vytvarat pliesen. Skor doporucujem zabezpecit v kupelni poriadne vetranie...
Takze namontovat kvalitny ventilator a riadne ho pouzivat. Spatna klapka sice moze byt, aby pri nepriaznivych poveternostnych podmienkach vzduch neprudil opacne, ale nedoporucujem uzatvaraci ventilator, ktory sa otvori len ak je zapnuty, pretoze vetranie funguje aj samotahom, preto je dobre bud nechavat ak je to mozne pootvorene dvedre, alebo kupit specialne kupelnove dvere, ktore maju v spodnej casti otvory a vzduch cez ne prudi aj ked su zatvorene. Ak mas v byte plastove okna tak bud pouzivat mikroventily alebo casto a intenzivne vetrat a nielen kupelnu.
.
S kupelnou (zatial) problem nemame skor sme si vyrobili problem v kuchyni, kde sme prilis skoro po malovani capli na stenu kuchynsku linku, takze sa nam teraz asi po 2 mesiacoch vytvorili na zadnej stene niektorych skriniek malicke zelenosive skvrnky. Takze mam z toho obrovsku radost a prave dnes idem zhanat nejake pripravky proti plesni pretoze cez vikend musim skrinky dat dole a odstranit to, poriadne presusit a nejako osetrit aj do buducnosti. Ak ma niekto nejake dobre rady aj na tento uz vzniknuty problem - s radostou ich privitam.
.
Edit: A este som zabudol sadrokarton pouzi specialny (taky zeleny) - odolny proti vlhkosti a farby nanho radsej tiez nejake kvalitne...

Naposledy editoval Koxo dňa 07-11-2008 o 16:34

Old Post 07-11-2008 16:05
Koxo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Koxo Kliknite sem a pošlite užívateľovi Koxo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Koxo Pridať užívateľa Koxo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
sahara
Púštny vietor

Príspevkov: 1677

my sme obkladali az po strop. podla mna to vyzera lepsie, najma ak je kupelna oblozena po celom obvode. nevidim dovod nechavat tam medzeru, potom musis pouzit farbu, ktora obmedzuje rast plesni.

Marcus: "Čo je to?"
Kyle: "Dvojdňový kojot...... lepší než trojdňový kojot..."

Dead man joking.

Old Post 07-11-2008 16:31
sahara nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa sahara Kliknite sem a pošlite užívateľovi sahara súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa sahara Pridať užívateľa sahara medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Han
Pokročilý

Príspevkov: 91

osobne by som vobec nedavala sadrokarton a obklad v kupelni- podla uvazenia a vkusu. My nemame obklad po strop a nie je to problem. Ak by sme mali az po strop prezila by som to tiez.

Old Post 07-11-2008 17:57
Han nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Han Kliknite sem a pošlite užívateľovi Han súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Han Pridať užívateľa Han medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hujerisko
Elitný člen

Príspevkov: 1026

mam

murovanu kupelku a mam obklad len okolo vane a umyvadla a vobec nie po strop. Ak sa ostrieka malovka, vyschne. Plesne na nej nerastu.

Old Post 07-11-2008 18:27
hujerisko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hujerisko Kliknite sem a pošlite užívateľovi hujerisko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hujerisko Pridať užívateľa hujerisko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
heder
Verný člen

Príspevkov: 354

Bez ohladu na to, ci je v kupelke obklad po strop alebo len vo vysky vane, kupelka potrebuje dobre vetranie a materiali vhodne do vlhkeho prostredia, zvlast ak v kupelke nie je okno. Ked som este byvala v panelaku, mojim tajnym snom bolo mat v kupelke okno, co sa mi splnilo. Ale strop kupeliek a podlaha, na kt. su polozene dlazdice, su u nas z dreva, z coho som mala hrozny strach.Nastastie zatial nijaka plesen, ani zapach sa nekona a to obidve kupelky dostavaju riadne zabrat, ak neustriehnem deti a zacnu sa svojpomocne kupat aj s hrackami. Osobny nazor: obklad az po strop nie. Dnes sa da krasne pohrat s farbou obkladu, farbou na stenu a osvetlenim.

Old Post 07-11-2008 18:53
heder nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa heder Kliknite sem a pošlite užívateľovi heder súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa heder Pridať užívateľa heder medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
palec
Začiatočník

Príspevkov: 22

Až po strop v žiadnom prípade!!!

Mali sme v starom byte kúpeľku bez okna len s ventilátorom, ktorá nebola obložená až po strop a bolo to v pohode. Potom sme ju namaľovali nejakou nepriedušnou farbou a hneď plesnivela, takže sme tu farbu dali preč a natreli klasickým bielidlom a bol opäť pokoj. Teraz v novom byte máme kúpeľku obloženú kachličkami až po strop a má aj okienko aj ventilátor aj nechávame dvere pootvorené a vždy je evidentne mokrá (prinajmenšom mokrý povlak na kachličkách, najmä okolo okienka a na jeho skle), a to stačí pustiť sprchu len na chvíľku. Kým v starom byte sme kúpeľku vôbec nevykurovali lebo bola v strede bytu, teraz je jednou stenou vonku a je najvykurovanejšou miestnosťou práve kvôli zrážaniu sa pár.
Takže osobne neodporúčam obklad až po strop a steny i strop natrieť nejakou savou hmotou, aby po kúpani alebo sprchovaní nasala vlhkosť a potom postupne sa samovoľne vysušovala.

Old Post 07-11-2008 19:22
palec nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa palec Kliknite sem a pošlite užívateľovi palec súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa palec Pridať užívateľa palec medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
lylka
Verný člen

Príspevkov: 436

my máme v obidvoch kúpelkach kachličky len do 3/4 steny.... a vôbec to nevadí a o plesni ani nevieme... a tiež máme sadrokartónové stropy... ale myslím, že sa tam dáva špeciálny sadrokartón určený do kúpelní....

na ukážku: http://www.renostav.sk/?art=realizacie-show.php&id=90
http://www.renostav.sk/?art=realizacie-show.php&id=127

ale podľa mňa je to prakticky jedno... a ide len o tých pár tisícok naviac...

Old Post 07-11-2008 20:29
lylka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa lylka Kliknite sem a pošlite užívateľovi lylka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa lylka Pridať užívateľa lylka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
noro22
Pokročilý

Príspevkov: 92

mne sa nejedna o peniaze jedine o tu plesen. Ide o to, ci ten vlhky vzduch sa nebude zdrzovat v tom medzipriestore medzi stropom a sadrokartonom, kedze tam nebude ani vzduch cirkulovat, bude tam teplo a vlhko, aby sa mi to tam nemnozilo, kedze plesen nie je 3x zdrava. Ale suhlasim s Koxom, ze tie steny, dokazu nasat vlhkost a postupne ju odparuju. Ale ked je cela stena oblozena, jednoducho ta vlhkost sa nema ako dostat z kupelky. a neviem ci na to bude stacit ten maly ventilator, co je tam zabudovany.

Old Post 07-11-2008 20:34
noro22 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa noro22 Kliknite sem a pošlite užívateľovi noro22 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa noro22 Pridať užívateľa noro22 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Acon
Banned

Príspevkov: 1545

to závisí od toho, ako je strop tepelne izolovaný. Môže tam kondenzovať vlhkosť a o plesne máš postarané. Dobré vetranie to môže vyriešiť.

Koxo
v tej kuchyni to nebude tým, že ste malovali. Malovka nedodá murivu toľko vlhkosti, aby plesnela. Problém bude vo vysokej vlhkosti múru z iných príčin.

Old Post 07-11-2008 20:40
Acon nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Acon Kliknite sem a pošlite užívateľovi Acon súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Acon Pridať užívateľa Acon medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
chinin
Verný člen

Príspevkov: 316

ako vidim kazdy si obhajuje to svoje, to co ma doma.
Tak prispejem aj ja.
Mam kupelnu oblozenu po strop a je to v pohode.

Old Post 08-11-2008 10:03
chinin nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa chinin Kliknite sem a pošlite užívateľovi chinin súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa chinin Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa chinin Pridať užívateľa chinin medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Acon
Banned

Príspevkov: 1545

aha, to som si zabudol obhájiť tiež mám kúpelku obloženú komplet a po strop. Ku kúpelke mi to akosi pasuje. Inak mi to príde také nedokončené, alebo provizórne.

Old Post 08-11-2008 15:28
Acon nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Acon Kliknite sem a pošlite užívateľovi Acon súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Acon Pridať užívateľa Acon medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
SERAPHIM
Člen

Príspevkov: 181

po strop + dobré vetranie.

Old Post 08-11-2008 17:06
SERAPHIM nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa SERAPHIM Kliknite sem a pošlite užívateľovi SERAPHIM súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa SERAPHIM Pridať užívateľa SERAPHIM medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Kleopatra
Elitný člen

Príspevkov: 535

my máme obklad len do výšky dverí, ale okolo sprchového kútu sme ho dali až po strop. V kúpeľke máme malé okno a dvere sú aj tak stále otvorené. Žiadne plesne sme nepostrehli a tiež máme sádrokartonove stropy.
Proti plesni odporúčam savo proti plesniam

Old Post 08-11-2008 21:02
Kleopatra nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Kleopatra Kliknite sem a pošlite užívateľovi Kleopatra súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Kleopatra Pridať užívateľa Kleopatra medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
klasik
Elitný člen

Príspevkov: 589

či po strop alebo nie - ako chceš, ja osobne mam po strop, vidi sa mi to krajsie (do hornej časti steny môžeš dat ine obkladačky (napr. svetlejšie alebo vzorovany pás alebo uložit pod inym uhlom atd. atd.)...ak je obklad po strop pôsobi kupelna ako pekna kupelna a nie ako nepekna chodba

a vôbec prečo ches dat sadrokarton ? ak nemusi tak radsej do kupelne nie

čo na plesen? obycajne male (myslim ze 0,5 litrove) savo proti plesni už s rozprasovacom na flasi - dostat ho v kazdej drogerke a je super učinne, tomu chlapikovi čo ho vymyslel by som dal nobelovu cenu (môzes striekat na omietku aj na obkladačky)

a su bežne aj farby ktore su specialne protiplesnove

Old Post 08-11-2008 21:27
klasik nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa klasik Kliknite sem a pošlite užívateľovi klasik súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa klasik Pridať užívateľa klasik medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hujerisko
Elitný člen

Príspevkov: 1026

proti plesniam

doporucujem prevenciu. Savo nici len to co vidis, "podhubie" hlboko v stene neznici, spory ktore sa dostanu z plesni do ovzdusia a na ine plesnou nepostihnute casti samozrejme neznici. A spory su najnebezpecnejsia cast plesni.

Old Post 10-11-2008 07:13
hujerisko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hujerisko Kliknite sem a pošlite užívateľovi hujerisko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hujerisko Pridať užívateľa hujerisko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
klasik
Elitný člen

Príspevkov: 589

este taka jednoducha pomôcka:
plesen je tam kde je vlhko v akejkolvek forme - odstran vlhko = odstranis plesen

Old Post 10-11-2008 11:40
klasik nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa klasik Kliknite sem a pošlite užívateľovi klasik súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa klasik Pridať užívateľa klasik medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
iskrička
Banned

Príspevkov: 1409

Tiež máme dobré skúsenosti so sadrokartonovym stropom a kachličkami až po strop..sadrokarton sme kúpili odolný proti vlhkosti a ešte, dve vetracie mriežky.. sme spokojní, žiadne problémy s plesňou, ktorých sa obávaš..
osobne sa mi viac páčia kachličky až po strop, ale to záleží od vkusu každého, čo komu sa páči a aké to chce mať... hlavne, nech to človeku napokon prináša úžitok a potešenie...

Old Post 18-11-2008 21:13
iskrička nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa iskrička Kliknite sem a pošlite užívateľovi iskrička súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa iskrička Pridať užívateľa iskrička medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
stella
Mare Stellaris

Príspevkov: 1878

Ked sme prerabali kupelnu, povodna mala kachlicky az po strop, co mi pripadalo dost nemocnicne a chladne (toto je otazka vkusu kazdeho), my sme dali v novej kupelni kachlicky len do vysky 1.5 m (aj tam, kde je vana to staci) a po strop su len v jednom rohu, kde mame sprchu. Stenu sme farebne doladili.

Nieco na TENTO alebo TENTO sposob.

Ak vetranie nie je spravne poriesene, plesen sa ti bude chytat na sparach medzi kachlickami, aj ked ich mas po strop. Ten problem mali nasi, ale zbavili sa toho zlepsenim ventilacie.

Old Post 19-11-2008 11:48
stella nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa stella Kliknite sem a pošlite užívateľovi stella súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa stella Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa stella Pridať užívateľa stella medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
   Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy: