Post Fórum - výpočet uhla
POST.SK Fórum Hľadať POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007  
POST.SK Fórum Post Fórum > Veda a technika > Matematika > výpočet uhla
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma    Prida? príspevok k tejto téme
toranor
Začiatočník

Príspevkov: 7

výpočet uhla

Ako vypočítam uhol sklonu, jedná sa o sklon šikmej strechy, dlžka spodnej strany 4 metre, prevýšenie 0,7 m. Je to vlastne pravouhlý trojuholník, spodná odvesna spomínané 4 m, zvislá 0,7 m. Hladal som na nete, ale z matematiky som mimo...

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 01-05-2008 10:19
toranor nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa toranor Kliknite sem a pošlite užívateľovi toranor súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa toranor Pridať užívateľa toranor medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
robopol
Zlatý člen

Príspevkov: 3080

tg(uhol)=0,7/4=
arctg(0,7/4)=tvoj uhol

Old Post 01-05-2008 10:38
robopol nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa robopol Kliknite sem a pošlite užívateľovi robopol súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa robopol Pridať užívateľa robopol medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
sohnog
Začiatočník

Príspevkov: 31

chytry chlapec

ozj klobuk dole..znelo to ako priklad zo zakladnej skoly....ale dotycny sa vynasiel...dal to to na forum a len cakal...aspon vidno ako sa budu robit domace ulohy v buducnosti

ale inac good luck

Old Post 01-05-2008 11:17
sohnog nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa sohnog Kliknite sem a pošlite užívateľovi sohnog súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa sohnog Pridať užívateľa sohnog medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VLD
Verný člen

Príspevkov: 340

Toto uz je sila. Nic v zlom ale zadavatel je maximalne lenivy hlupak. Sak toto sa uci na ZS a keby trochu chcel tak za minutu to ma vygooglene.

Old Post 01-05-2008 11:41
VLD nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa VLD Kliknite sem a pošlite užívateľovi VLD súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa VLD Pridať užívateľa VLD medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
ma3x
Pokročilý

Príspevkov: 58

...aspon, ze na forum vie napisat, ked neovlada zs matiku

Old Post 01-05-2008 14:55
ma3x nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa ma3x Kliknite sem a pošlite užívateľovi ma3x súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa ma3x Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa ma3x Pridať užívateľa ma3x medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
sohnog
Začiatočník

Príspevkov: 31

moderna doba

...ja tiez neviem varit ale si viem nieco objednat cez internet na donasku ...ach jaj,som ja ale lenivy

Old Post 01-05-2008 15:04
sohnog nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa sohnog Kliknite sem a pošlite užívateľovi sohnog súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa sohnog Pridať užívateľa sohnog medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
noname777
Začiatočník

Príspevkov: 32

lenze tuto otazku by som prirovnal k tomu uvarit si caj, nic v zlom, dufam ze sa nikto neurazi

Old Post 01-05-2008 17:07
noname777 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa noname777 Kliknite sem a pošlite užívateľovi noname777 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa noname777 Pridať užívateľa noname777 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
toranor
Začiatočník

komplexy ? ? ?

A čo vás na tom žere že som sa spýtal? Od ZŠ som to nepotreboval, to si mám všetko pamätať? Obmedzenci...

Old Post 01-05-2008 18:52
toranor nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa toranor Kliknite sem a pošlite užívateľovi toranor súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa toranor Pridať užívateľa toranor medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
milosko
Začiatočník

Príspevkov: 5

vsetko nie ale aspon ten tangens by si mohol...

Old Post 01-05-2008 21:45
milosko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa milosko Kliknite sem a pošlite užívateľovi milosko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa milosko Pridať užívateľa milosko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

Príspevkov: 4555

o ničom tak chlapci, ste ako male deti....

sa pytal, lebo nevie, preco mate milion pripomienok namiesto toho, aby ste mu pomohli....

a lenivy hlupak to nemusi byt... VLD...

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 01-05-2008 22:22
Pink nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Pink Kliknite sem a pošlite užívateľovi Pink súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Pink Pridať užívateľa Pink medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
anuloid
Verný člen

Príspevkov: 251

Ak niekto komentoval poctarske (naschval nepisem ze matematicke.....) vedomosti toranora tak s nim suhlasim....

Co ma ale najviac zarazilo, je tento prispevok toranora do diskusie:

A čo vás na tom žere že som sa spýtal? Od ZŠ som to nepotreboval, to si mám všetko pamätať? Obmedzenci...

toranor, keby si ty nebol obmedzenec, tak okrem nadavky aspon podakujes, ze ti niekto (konkretne robopol) poradil.......

Dufam, ze som to nenapisal prilis zlozito......

Old Post 01-05-2008 23:29
anuloid nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa anuloid Kliknite sem a pošlite užívateľovi anuloid súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa anuloid Pridať užívateľa anuloid medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
flowerchild
Začiatočník

Príspevkov: 12

Staci sa pozriet na podpis toranora a kazdemu to musi byt jasne...

Jean Dutourd

Old Post 02-05-2008 00:16
flowerchild nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa flowerchild Kliknite sem a pošlite užívateľovi flowerchild súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa flowerchild Pridať užívateľa flowerchild medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VLD
Verný člen

Ani ja som to nevedel z hlavy (ci je to proti ku prilahlej alebo opacne), ale trvalo mi cca 15 sekund kym som to nasiel(a bez internetu max 5 minut metodou pokus/omyl).
Toto su fakt banality a viac casu zaberie logovanie(v jeho pripade registracia) na forum ako samotne hladanie.
Normalny clovek toto nemoze napisat (a este ten podpis ...).

Old Post 02-05-2008 01:00
VLD nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa VLD Kliknite sem a pošlite užívateľovi VLD súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa VLD Pridať užívateľa VLD medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
noname777
Začiatočník

Príspevkov: 32

flowerchild, ak narazas na toranorove vyjadrenia a slovnik, tak podla mna trosku zdravej arogancie aj zopar vulgarizmov k punku patria , a pokial narazas na vedomosti tak nesuhlasim, podla mna ak niekto pocuva punk este vobec neznamena ze musi mat slabsie vedomosti, poznam dost VS vzdelanych punkacov s neskutocnym vseobecnym prehladom.

Old Post 02-05-2008 01:01
noname777 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa noname777 Kliknite sem a pošlite užívateľovi noname777 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa noname777 Pridať užívateľa noname777 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
kviko
Člen

Príspevkov: 167

Povodne som do tejto temy vobec nechcel prispiet, ale nakoniec som sa rozhodol, ze ano. Tak pani, a terz myslim tych, co sa do toranor obuvate, tiez si myslim, ze jeho znalosti z matiky su trochu...proste je ich pomenej. Aj mna vytaca, ak sa niekto pyta na jednoduchu vec, ktora by mu mala byt jasna uz so ZS. Ale napisat mu taketo veci a vynadat mu? Kde su vase prispevky, ked je zadanie temy o trochu zlozitejsie, resp. take ,na ktore uz ani omylom nestacite? Kde? Nikde! To ste ticho, a pritom sa zadanie moze zdat niekomu stale rovnako jednoduche ako hladanie tangensu uhla. Robopol mu napisal, presne riesenie bez blbych kecov a pritom pochybujem, ze vase znalosti z matematiky a fyziky by boli aspon porovnatelne s jeho. Prajem pekny den.

Old Post 02-05-2008 07:32
kviko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa kviko Kliknite sem a pošlite užívateľovi kviko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa kviko Pridať užívateľa kviko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tyso
Zlatý člen

Príspevkov: 4322

ehm

len zvedava otazka: na co je mu znalost uhla ? Ak niekto netusi o zakladoch trigonometrie, tak nechapem k comu potrebuje znalost uhla ? Ved ked si to nakresli, tak vidi ako to vyzera.
( a este doplnujuca otazka : skutocne vie pouzit arctg ? nechcel nahodou vediet ze je 10 stupnov ? alebo 22 % klesanie ? )

Old Post 02-05-2008 11:06
tyso nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tyso Kliknite sem a pošlite užívateľovi tyso súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tyso Pridať užívateľa tyso medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
VLD
Verný člen

kviko

Na strednej skole skole sa ma furt pytali na taketo blbosti tak som trochu alergicky na otazky typu "kolko je 1+1".
A v ziadnom pripade nemienim odpovedat na taketo otazky(mimo situacii kde to je nutnost) a budem len rypat.
PS: A pokial sa ja budem pytat na veci ktore sa ucia na ZS tak si pichnite aj domna, lebo si to zasluzim ...

Naposledy editoval VLD dňa 02-05-2008 o 12:04

Old Post 02-05-2008 12:01
toranor
Začiatočník

VLD vsade si bol a vsetko vies, uznavam takych je malo, neboj urcite raz z teba bude prezident zemegule. Som rad, ze ti vadi moj podpis, neskutocne... hlavne ze ty si najnormalnesi. Neznasam namyslenych ludi, ale to len tak pomimo.
NIE NEPAMATAM SI ZO ZS, AKO SA POCíTA UHOL V TROJUHOLNIKU, POSLEDNYCH 15 ROKOV SOM TO NEPOTREBOVAL, ZABUDOL SOM VZOREC NA VYPOCET OBSAHU VALCA, NEVIEM ANI ROZKLAD VYRAZOV, KOMBINACIE, VARIACIE TIEZ NIE !!!! ANI MA NEZAUJIMAJU !!!
MIMOCHODOM NA POCITANIE POUZIVAM KALKULACKU, NEPOCITAM Z HLAVY, AJ TO SOM MOZNO ZABUDOL! HA!
Zabudol som aj obsah kruhu, potreboval som ho, nasiel som na nete, ale tangens, arkustangens neviem !!! a nahambim sa za to.

Old Post 02-05-2008 18:47
VLD
Verný člen

Ved som pisal vyssie ze ani ja som to nevedel. Odkial mas ze som dedo vsevedo?

Old Post 02-05-2008 19:10
Pink
Banned

Príspevkov: 4555

toranor

si kup "rozum do vrecka", tam to vsetko mas a mozes si to z vrecka citat...

nechapem, preco sa takato tema zvrhla na osocovanie ... nie kazdy je znaly v tejto oblasti..
sedel si na usiach v skole, a preto to nevie... alebo zabudol...

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 04-05-2008 19:25
Pink nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Pink Kliknite sem a pošlite užívateľovi Pink súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Pink Pridať užívateľa Pink medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Danielko
Verný člen

Príspevkov: 300

tyso - neviem, ako si došiel na to klesanie... nejako nemôžem dostať z ničoho 22%. Ako si na to pls prišiel ?

Spravodlivému človeku prospievajú aj tvrdé rany nepriateľov. Práve tým, že škodia, pomáhajú. Je tomu tak, ako keby dážď drahokamov spustošil vinicu, a tým obohatil jej majiteľa vzácnejším pokladom. (sv. Ignác z Loyoly)

Old Post 08-05-2008 22:37
Danielko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Danielko Kliknite sem a pošlite užívateľovi Danielko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Danielko Pridať užívateľa Danielko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tyso
Zlatý člen

danielko

klesanie na znacke je definovane ako percento z 45 stupnoveho uhla

Old Post 09-05-2008 08:43
tyso nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa tyso Kliknite sem a pošlite užívateľovi tyso súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa tyso Pridať užívateľa tyso medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Danielko
Verný člen

to mi napadlo, viem že 100% klesanie je 45°, len si tiež pamätám, že keď sme dakedy v sedmičke počítali takéto čosi, tak sme s uhlami ešte nevedeli...

Lebo sa mi zdá, že sklon bol vlastne tangens uhla...

Spravodlivému človeku prospievajú aj tvrdé rany nepriateľov. Práve tým, že škodia, pomáhajú. Je tomu tak, ako keby dážď drahokamov spustošil vinicu, a tým obohatil jej majiteľa vzácnejším pokladom. (sv. Ignác z Loyoly)

Old Post 09-05-2008 12:54
Danielko nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Danielko Kliknite sem a pošlite užívateľovi Danielko súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Danielko Pridať užívateľa Danielko medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
tyso
Zlatý člen

danielko

sklon uhla a uhol sklonu asi nebudu tie iste veci, sklon na znackach je percento, uhol je stupen
A preto ma zaujimalo co je cielom otazky, ak niekto netusi co vlastne presne chce, tak je mozne ze odpoved na presnu otazku mu tiez vela neda.

Old Post 09-05-2008 13:00
toranor
Začiatočník

Cielom otázky bolo zistit sklon (uhol) šikmej strechy. Prevýšenie na 4 metroch je 70 cm. Tot vsjo. Je to napísané v prvom príspevku plus uvedené že z matiky som mimo. Niektorý ludia sú mimo asi z čítania....

Old Post 24-05-2008 19:58
Danielko
Verný člen

Niektorí ľudia sú evidentne mimo nielen z matematiky, ale aj slovenského jazyka !!!

Old Post 24-05-2008 20:05
toranor
Začiatočník

danielko

Citát: ... ale aj slovenského jazyka !!!

No vidíš ty si mimo "slovenského jazyka", ja som mimo "z" matematiky.

A všetci sú mimo z toho, keď nemôžu niekoho zvoziť pod čiernu zem. No, veď sme na Slovensku.

Old Post 25-05-2008 11:14
VLD
Verný člen

toranor

Akoze nemozu? Ved uz sme ta zvozili ...
Vela ludi je mimo zo slovenciny(tiez neexcelujem), ale nikto tu este nevytvoril temu "Ake su vybrane slova po B?".

Old Post 25-05-2008 12:39
Banff
Super Moderator

Príspevkov: 4774

Pani, to ste sa od zadania temy

quote:
Ako vypočítam uhol sklonu
dostali poriadne daleko. Skuste sa teraz viac venovat matematike ako gramatike.
Dakujem.

Old Post 25-05-2008 13:31
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
   Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy: