Post Fórum - Spravny vyber matraca, poradte
POST.SK Fórum Hľadať POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007  
POST.SK Fórum Post Fórum > Životný štýl > Dom a bývanie > Spravny vyber matraca, poradte
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma    Prida? príspevok k tejto téme
romandr77
Člen

Príspevkov: 136

spravny vyber matraca,poradte.

Ahojte na fore.potrebujem poradit pri vybere matraca na manz.postel.
neviem sa rozhodnut pre aky tip matraca?
1. strunovo tastickovy alebo latex
2. ak latex tak celolatexovi alebo latexovy zo stredovou doskov z kokosoveho vlakna
3. a na postel z 160cm sirkov je vyhodnejsie dat jeden velky matrac?alebo 2ks 80-tky.
dakujem roman.

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 12-03-2008 13:48
romandr77 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa romandr77 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa romandr77 Pridať užívateľa romandr77 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
GC_D.I.A.B.L.O.
Pokročilý

Príspevkov: 93

my sme nedávno pri zariaďovaní bytu riešili presne túto otázku a zhodli sme sa, že pružinový určite nie, zvolili sme matrac Iva od firmy Dřevočal. Je to kombinácia kokosového vlákna a lenivej peny, poťah sa dá vybrať rôzny, my sme kúpili najdrahší - Medicott, ale hlavné je, že je rozopínateľný a oprateľný, čo pre nás bolo hlavným kritériom. A môžem povedať, že sa na ňom spí skutočne perfektne. Takže vrelo doporučujem. A samozrejme, na manželskú posteľ sme kúpili dva a nie jeden obrovský, s ktorým by bola ťažká manipulácia. Info a fotka je napr. tu: http://www.seznamzbozi.cz/postele-l...-p18653663.html
alebo tu: http://www.rothwell.cz/Profilova-ma...A-koupit-79.php
Pružinový sme nechceli, lebo pružiny môžu vrzgať, po čase sa derú na povrch atď... Každopádne doporučujem radšej pur penu kombinovanú s kokosovým vláknom, prípadne lenivou penou a poťah rozopínateľný a oprateľný, pričom sú rôzne, napr. s letnou a zimnou stranou a pod. Všetko ale záleží od tvojich finančných možností, no predpokladám, že ti aj záleží na pohodlí a chceš sa dobre vyspať, nie len lacno, predsalen je to investícia na veľmi veľa rokov.

Naposledy editoval GC_D.I.A.B.L.O. dňa 12-03-2008 o 15:13

Old Post 12-03-2008 14:56
GC_D.I.A.B.L.O. nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. Kliknite sem a pošlite užívateľovi GC_D.I.A.B.L.O. súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. Pridať užívateľa GC_D.I.A.B.L.O. medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
chinin
Verný člen

Príspevkov: 316

Osobne mi pride lepsie ak je matrac na posteli jeden kus.
Samozrejme, ze je s nim tazsia manipulacia, ale ako casto sa "manipuluje" s matracom?

Ale je to asi cisto individualne.

Old Post 12-03-2008 15:20
chinin nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa chinin Kliknite sem a pošlite užívateľovi chinin súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa chinin Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa chinin Pridať užívateľa chinin medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
romandr77
Člen

Zatial uvazujem o latexe ktory by mal byt kvalitnejsi ako pur pena ci leniva pena.ale aku ulohu v tom matraci hra ta kokosova doska tak to veru neviem?je ten matrac pevnejsi alebo tvrdsi?
http://www.matratex.sk/?module=matrace&pid=3700
http://www.matratex.sk/?module=matrace&pid=3610

Old Post 12-03-2008 15:49
romandr77 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa romandr77 Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa romandr77 Pridať užívateľa romandr77 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
Super Moderator

Príspevkov: 4774

quote:
na postel z 160cm sirkov je vyhodnejsie dat jeden velky matrac?alebo 2ks 80-tky.
Ja sa priklanam k dvom matracom sirky 80 cm a nie k jednemu... tak, aby boli dve samostatne postele.
Aj ked nemas zaujem vyhodit za matrace mnozstvo penazi, iba peniaze by nemali byt rozhodnujucim kriteriom.

Old Post 12-03-2008 15:51
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Kleopatra
Elitný člen

Príspevkov: 535

Aj ja sa prikláňam k dvom madracom. Moje oddôvodnenie je, že je snimi lahšia manipulácia a ja mám osobne posteľ z úložným priestorom (tzv. vyklápacia) a neviem si predstaviť ako by som sa tam dostala. My máme dormeo ortopetic stredne tvrdý do 100 kg výška 18 cm.

Old Post 12-03-2008 16:15
Kleopatra nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Kleopatra Kliknite sem a pošlite užívateľovi Kleopatra súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Kleopatra Pridať užívateľa Kleopatra medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
jaro
Pokročilý

Príspevkov: 68

úsmev

My mame dva matrace 90x220, neviem si predstavit mainipulaciu s matracom, keby bol v jednom kuse. Treba ho totiz otacat aspon 2-krat za rok, aby sa neprelezal a tiez nie je zle potah obcas
aj oprat.

Ci latex+kokos alebo pruzinak. Tazko radit, spal som aj na pruzinovom a doma mame latex+kokosove jadro, pre vacsinu ludi asi velmi tvrdy ale my sme si zvykli a ked si uvedomis, ze v posteli travis cca. 1/3 zivota, tak treba si vybrat to, co cloveku najviac vyhovuje.

Inak nie je pravda, ze latexovy matrac "nevrzga". On sam teda nie, ale ten rost pod nim casom zacne. A co som sa pytal ludi, kazdy ma s tym skor alebo neskor problem, pokial ma rost lamelovy. Obdobne to bude asi casom aj s pruzinami, ale nie je to kriticke, ze by sa clovek na to budil.

Ano, kokosove jadro ovplyvnuje tvrdost, chod do obchodu a vyskusaj si to, su kadejake studia
zdraveho spanku ci ako sa to vola, maju tam vacsinou takmer vsetky typy a daju sa vyskusat.

Vysku matracu ovplyvnuje aj typ postele, v nasej by s tym 14cm bol asi problem, buchal by som sa o bocnicu, kdezto 18cm tam sadne akurat.

Naposledy editoval jaro dňa 12-03-2008 o 16:25

Old Post 12-03-2008 16:19
jaro nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jaro Kliknite sem a pošlite užívateľovi jaro súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jaro Pridať užívateľa jaro medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
chatar
Člen

Príspevkov: 105

romandr77,

Odpoved na tvoju otazku nie je jednoznacna, je to velmi individualne. Je okolo toho cela veda. Niekto uprednostnuje makke lozko, iny zase tvrdsie. Niektore materialy maju velmi dobre vlastnosti, ale zase kratsiu zivotnost. Pruzinove matrace su vzdusnejsie, ale nedaju sa polohovat tak ako latexove alebo PUR. Atd., atd...

Ja mam velmi dobre skusenosti s pruzinovymi matracmi (Materasso). Pred 10 rokmi sme kupili kvalitne pruzinove matrace a dodnes sa spravaju a aj vyzeraju ako nove. Nikdy nam nevrzgali.

Teraz sme sa rozhodli kupit novu postel a s nou i nove matrace. Dost dlho sme chodili po roznych obchodoch, skusal som lezat na vsetkych moznych matracoch. Nakoniec sme sa rozhodli opat pre pruzinove a sme s nimi velmi spokojni.

Mimochodom, matrace sa z hygienickeho hladiska odporuca po 10 rokoch vymenit, aj ked su zachovale.

Investicia do dobrych matracov sa urcite vyplati. Nikde sa nevieme tak dobre vyspat ako doma na nasich matracoch. Na chatu sme si kupili lacnejsie polske matrace (nie uplne smejdy, taky lepsi stred), ale pri nich som pochopil, ze za kvalitu sa oplati zaplatit.

Old Post 12-03-2008 16:46
chatar nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa chatar Kliknite sem a pošlite užívateľovi chatar súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa chatar Pridať užívateľa chatar medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
palco
Začiatočník

Príspevkov: 10

matrace

hlavny rozdiel:

tvrdsie a maksie

Naposledy editoval palco dňa 12-03-2008 o 17:59

Old Post 12-03-2008 17:53
palco nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa palco Kliknite sem a pošlite užívateľovi palco súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa palco Pridať užívateľa palco medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hugo2
Verný člen

Príspevkov: 450

jaro

quote:
My mame dva matrace 90x220, neviem si predstavit mainipulaciu s matracom, keby bol v jednom kuse. Treba ho totiz otacat aspon 2-krat za rok, aby sa neprelezal a tiez nie je zle potah obcas...
- ono to síce vyzerá hrozivo, ale v pohode sa to dá zvládnut. Máme matrac o rozmeroch 2,10 x 2,20 x 0,25 (trosku nestandardné rozmery a zo zaciatku som mala problém zohnat plachty, ale uz aj to je v poriadku), otácame ho urcite viac ako 2x za rok a ten potah nosievam rovno do cistiarne.

Kleopatra
quote:
a ja mám osobne posteľ z úložným priestorom (tzv. vyklápacia) a neviem si predstaviť ako by som sa tam dostala
- aj nasa postel s tým hebiedkom je vyklápacia a dostávam sa do úlozného priestoru úplne bez problémov.

Platí ale, ze výber matraca je velmi, ale velmi individuálny, niekomu vyhovuje mäkksí, niekomu tvrdsí, jednoducho treba vyskúsat.
Ked sme asi pred rokom kupovali matrac na dalsiu postel, tak som odskúsala aj nejaký najnovsí hit (nespomeniem si uz na názov, ale je z materiálu, ktorý vyvinula NASA) a teda nechcela by som ho ani zadarmo... som mala pocit, ze ma ten matrac normálne vcucáva do seba.
Lamelový rost neodporúcam, problémy sme s ním mali tiez.

Old Post 12-03-2008 20:43
hugo2 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hugo2 Kliknite sem a pošlite užívateľovi hugo2 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hugo2 Pridať užívateľa hugo2 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
aspire3100
Začiatočník

Príspevkov: 3

ťažko poradiť, ale viem od čoho odradiť

My sme kúpili dva kusy z PUR peny 80x195 v decembri 2006 kus za štyri litre, pre váhu do 130 kg, ja mám 90 kg. Od tej doby som sa dobre nevyspal. Ráno sa cítim ako zbitý pes, bolí ma celý človek. Žena tak isto. Som rád, keď na služobke spím v hotely na hocijakom matraci za pár šupov. Aha, ešte tá kvalitná reklamovaná značka : P E R D O R M I R E , typ MATRIX. Štandardný ortopedický matrac strednej tvrdosti, zvlášť odporúčame všetkým, ktorí si chcú zabezpečiť kvalitný spánok za rozumnú cenu.:-)

Old Post 12-03-2008 20:46
aspire3100 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa aspire3100 Kliknite sem a pošlite užívateľovi aspire3100 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa aspire3100 Pridať užívateľa aspire3100 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
488
Začiatočník

Príspevkov: 9

nasiel som na nete

"Číňani a Japonci říkají, že kdo nespal a nemiloval se na futonu, neví co je spánek a milování. Kdo neví o čem mluvím, více info tady - http://futoncentre.cz/ Sumasumárum, je to bomba!!"

vyzera to zaujimavo ale vyskusane nemam , keby ste niekto mali prehlad dajte vediet .

Old Post 12-03-2008 21:27
488 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa 488 Kliknite sem a pošlite užívateľovi 488 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa 488 Pridať užívateľa 488 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
stella
Mare Stellaris

Príspevkov: 1878

Mame jeden velky 180 x 200, ked su dva, vadi mi v strede ta 'medzera', ci ako to nazvat, to miesto, kde sa matrace stretnu je tvrde a jednoducho je to hruza .... Nemame strunovy. Strunove su jednak po urcitej dobe zvucne, jednak sa tie struny niekedy dokazu predrat von. Mam rada nas matrac, ani makky, ani tvrdy, taky akurat Otacanie nerobi problem, ked su na to dvaja, preco nie.

Old Post 12-03-2008 21:31
stella nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa stella Kliknite sem a pošlite užívateľovi stella súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa stella Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa stella Pridať užívateľa stella medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
romandr77
Člen

re JARO

Tak teraz som na pochybach, o latexe.naozaj to tak vrzga napriklad pri prevaleni sa na bok?
nepomoze polozit na drev.rost nejaku deku ci latkovy potah, aby sa tomu zamezilo?

Old Post 12-03-2008 22:10
stella
Mare Stellaris

Príspevkov: 1878

roman

vrzga nie matrac, ale ak mas lacny postelny 'rost', tak ten. ak je dreveny, drevo pracuje, ak vysycha, zacne vrzgat, treba ho zcasu na cas 'naolejovat' (si myslim). lamely nevrzgaju hned, az ked su starsie. to nie je o matraci v tomto pripade.

Old Post 12-03-2008 22:14
stella nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa stella Kliknite sem a pošlite užívateľovi stella súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa stella Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa stella Pridať užívateľa stella medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Jaem
Pokročilý

Príspevkov: 63

Ja mám 20 cm matrace Tempur. Síce sú drahšie, ale neskutočne sa na tom spí.

Old Post 12-03-2008 23:20
Jaem nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Jaem Kliknite sem a pošlite užívateľovi Jaem súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Jaem Pridať užívateľa Jaem medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
romandr77
Člen

re JARO

Mam len rost-klasicky /nejake drevene lakovane latky ktore su upevnene na nejakom popruhu.takze nijaky zazrak.

Old Post 12-03-2008 23:35
jaro
Pokročilý

Príspevkov: 68

to romandr77

Nie, nevrzga matrac, ale ten rost, lepsie povedane zrejme uchyty lamiel v takych silikonovych puzdrach. Nas nebol zrovna lacny, mozno niekedy vyskusam povodny latkovy, co bol dodany
s postelou, tam by teoreticky nemalo co vrzgat, kedze je to cisty masiv, akurat neviem preco, vyrobcovia matracov doporucuju lamelovy rost.

"Medzera" v strede postele: ja ju tam teda citim, len ked po nej prejdem dlanou, inak nie. Asi to
zalezi od vyhotovenia, da sa to urcite v obchode vyskusat, ci to je problem alebo nie.

Jeden alebo dva matrace: nase maju jadro z kokosovych vlakien a samotny je dost tazky, ja by
som ho rozhodne nemal chut prevracat v celku, kedze by vazil cca 40kg, pri tej ploche to s
clovekom dobre mava. Naviac prezliekanie posteli sa vacsinou "venuje" priatelka. To je ale kazdeho osobna vec a kazdy ma na to svoj pohlad.

Mas moznost volby, mozes si to vyskusat u predajcu, je na Tebe, ci chces cisto prirodne materialy
alebo uprednostnis PUR-penu. Zober polovicku a skusajte, pytajte sa, predajca chce predat, takze
Ta neposle do kelu, kedze to nestoji par supov.

Inak ta letna a zimna strana je skor marketingovy tah, aby si bol nuteny matrac otacat, ja osobne
tam moc rozdiel nevidim.

Old Post 13-03-2008 07:59
jaro nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa jaro Kliknite sem a pošlite užívateľovi jaro súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa jaro Pridať užívateľa jaro medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
slamka
Začiatočník

Príspevkov: 36

My máme doma materasso premiér royal z HR-peny zipsový poťah z aloe vera. Matrace máme dva 90x200 výška16cm, otáčam ich 3-4 krát do roka. Jeden stál asi 5 300,-Sk. Kúpila som na ne aj matracové chrániče tie sa dajú prať v pračke. Jeden matrac váži asi 10 kg tak si neviem predstaviť ako by som sa s tým naťahovala keby boli vcelku, nie sme na to vždy dvaja. Tá medzera v strede mi neprekáža. Stredne tvrdý matrac mi vyhovuje.

Old Post 13-03-2008 10:35
slamka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa slamka Kliknite sem a pošlite užívateľovi slamka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa slamka Pridať užívateľa slamka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hugo2
Verný člen

Príspevkov: 450

romandr77
Je to tak, ako spomína jaro. Tiez sme mali neskutocne drahý lamelový rost, ktorý pri kazdom obrátení vrzgal akokeby sme furt trávili cas len tou jednou bohumilou cinnostou (co si rozhodne mysleli technici, ktorí ho boli viackrát opravit). Vrzgalo to presne v miestach úchytu a mohli sme olejovat o 106, nic nepomohlo, nakoniec sme ho vrátili spät.

488
Reklamný tah jak swyna je to . Ako nehovorím, vyzerá to dobre, aj dekorácia v stýle zen sa mi páci, ale pocit som mala akokeby som spala na zemi.

Old Post 17-03-2008 19:14
hugo2 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hugo2 Kliknite sem a pošlite užívateľovi hugo2 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hugo2 Pridať užívateľa hugo2 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
romandr77
Člen

Asi sa rozhodnem pre tento:
http://jelinek.sk/main/vstup.html

Old Post 18-03-2008 23:13
vysavac
Začiatočník

Príspevkov: 1

vyber matraca

cauko rozhodol som sa kupit novy matrac ale neviem si zvolit aky? ci struny alebovankusikove struny,latex,pena. . . doska je rovna ziadny polohovatelny rost ani nic doteraz som spaval na lacnej valende za 2000....do matraca by som chcel investovat tak 3-5k da sa v tejto cenovej relati zadovazit nieco obstojne?
dik za rady

Old Post 25-03-2008 21:58
vysavac nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa vysavac Kliknite sem a pošlite užívateľovi vysavac súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa vysavac Pridať užívateľa vysavac medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
Super Moderator

Pripojena tema: vyber matraca

Old Post 25-03-2008 22:11
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
ozi
Člen

Príspevkov: 110

pred kupou matracu som sa dost venoval tejto teme takze som dost veci nastudoval.
zaver: ked matrac, tak jedine pruzinovy, na take famy ze ti casom zacnu vytrcat z matraca struny zabudni. tie drahsie matrace co sa dnes robia su kvalitne a nemusis mat obavy, vydrzia ti urcite minimalne 30-40rokov. ked si zoberies fakt kvalitny za 8-10tisic tak ti to vychadza menej ako 1Sk na noc/na dobu jeho zivotnosti a to je myslim investicia ktora sa pre zdravy spanok oplati.
na latexovy matrac potrebujes mat lamelovy rost aby to nebolo tvrde a s nim skor ci neskor zacnes mat len problemy.
ak si z BA chod napriklad do Mega nabytku na Starej vajnorskej a tam si vyskusaj co ti vyhovuje. osobne ti odporucam firmu z oravy matratex konkretne napriklad tastickovy matrac SIMBIO alebo SENATOR. tuto investiciou urcite neobanujes. matrace su dost tazke takze radsej dva vezmi. my mame dva matrace SIMBIO uz 6rokov a su stale ako nove, jednak co sa tyka kvality pruzin aj opotrebenia lebo mame potahy na zips (kup si ich rovno spolu s matracom) a tie sa zmestia do pracky. 160*200cm potah by sa ti do pracky asi nezmestil.
http://www.matratex.sk/?module=matrace&pid=2210

Old Post 26-03-2008 10:24
ozi nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa ozi Kliknite sem a pošlite užívateľovi ozi súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa ozi Pridať užívateľa ozi medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
romandr77
Člen

Takze som objednal tieto:
http://www.biga.sk/matrace-leniva-p...-royal-termopur
vybral som si ich hlavne podla ich tvrdosti a tak dufam ze budem snimi spokojny.

Old Post 13-06-2008 00:59
Banff
Super Moderator

quote:
vybral som si ich hlavne podla ich tvrdosti
Mohol si ho niekde aj vyskusat, alebo si objednaval iba podla popisu

Old Post 13-06-2008 06:06
romandr77
Člen

Kupoval som ich samozrejme z vyskusanim ale daco som sa nabehal.som od LM a u nas v okoli su po obchodoch taktiez iba vzorky z prierezom ale tie sa nedaju odskusat.ak aj nejake matrace maju tak iba par a vo vecsine lacnych tipov.no v BB som natrafil na predajnu kusocek od EUROPY a tam mali perfektny vyber a dali sa aj vyskusat.no ale potom som v tel. zozname som natrafil na tel. cislo podnikovej predajne MATERASSA ktora sa nachadza v TRSTENEJ.sadol som do auta s manzelkou a za hodinu som bol o 20 litrov lahsi,kupoval som este aj paploni a ortopedicke vankuse nejaky ,potah na gauc . dali mi este 2 vankuse za 4sk co mali nejaku akciu.takze som spokojny a cakam akurat na matrace co mi maju doviezt domov preto ze mi ich robili na mieru.

Old Post 14-06-2008 14:46
Banff
Super Moderator

Urcite sa oplati pred samotnou kupou obehnut viac predajni a hlavne si aj vyskusat to, co kupujes.
Predsa len, moct sa dobre vyspat, to je „k nezaplateniu“

Old Post 14-06-2008 15:15
romandr77
Člen

Urcite ano,treba to obehat a vyskusat.ved to nie je investicia za par korun.pokial niekto kupuje matrace povedzme len z vyberom z katalogu,bez toho aby na nom polezal tak je urcite samovrah.
ja sam som bol sklamany z matraca NATUR BIOGREEN ktory mal mat v T4 strednu tvrdost no ked som ho objavil v BB a lahol som si nan tak bol makky a ten udaj o jeho tvrdosti neni presny ba skor zavadzajuci . pokial si ho niekto objedna len tak bez skusania cez internet tak bude z jeho makkosti nastvati. a spat povedzme 10 rokov na matraci ktory mi nevyhovuje tak to uz hranici zo sado-maso.to sa radsej vyspim vo vani na deke

Old Post 14-06-2008 20:35
Banff
Super Moderator

Ked som bola u deti v UK, spala som na matraci, ktory si vyberali tiez hodne dlho. Podla popisu si vybrali urcity druh a tvrdost, ale pri vyskusani zistili, ze by bol pre nich makky. "Polezali" si na niekolkych dalsich, az kym dospeli ku konecnemu rozhodnutiu.
Vybrali vsak vyborne a mozem povedat, ze na lepsej posteli som este nespala.

Old Post 15-06-2008 06:06
Bighead
Začiatočník

Príspevkov: 5

novy matrac

ahojte,
chcel by som sa spytat aky matrac by som si mal kupit. v poslednej dobe mam dost odporuceni na matrac Dormeo, tak by som si chcel zistit ci je to v pohode. dakujem za info http://www.dormeo.sk/index.asp?tn=catmain&c=7600

Old Post 10-07-2008 15:50
Bighead nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Bighead Kliknite sem a pošlite užívateľovi Bighead súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Bighead Pridať užívateľa Bighead medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
memorex31
Pokročilý

Príspevkov: 84

...

No Dormeo to je nejaky teleshopping, nie? Mne to nepride ako moc zabehnuta firma... Myslim tym, firma bez historie, skusenosti a pod...
Pozri skor zabehnutych vyrobcov ako matratex alebo materasso a kopec dalsich...

Old Post 10-07-2008 17:20
memorex31 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa memorex31 Kliknite sem a pošlite užívateľovi memorex31 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa memorex31 Pridať užívateľa memorex31 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
b.tisonsky
Začiatočník

Príspevkov: 1

MATRAC DORMEO

ahojte, ja mam matrac dormeo comfort a som s nim vrcholne spokojny. ziadne prelezaniny ziadny problem, v noci sa nebudim a spim uplne v pohode. tiez som si zistoval o matracoch a bol som si dokonca aj v predajniach pozriet viacero druhov matracov a rozhodol som sa pre dormeo
kto by si to chcel pozriet tak tu je aj link na ten matrac http://www.dormeo.sk/index.asp?tn=p...=cat_7600_other

Old Post 22-08-2008 14:33
b.tisonsky nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa b.tisonsky Kliknite sem a pošlite užívateľovi b.tisonsky súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa b.tisonsky Pridať užívateľa b.tisonsky medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
elfant
Správca skladu

Príspevkov: 6007

b.tisonsky + Bighead

nevolate sa nahodou vy dvaja p.Ing.Tkačenko ?

bolo by dobre keby ste skoncili s touto teleshoppingovou reklamou

dakujem

Old Post 23-08-2008 16:06
elfant nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa elfant Kliknite sem a pošlite užívateľovi elfant súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa elfant Pridať užívateľa elfant medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
aaerdna
Začiatočník

Príspevkov: 2

romandr prosim ta posles mi cislo na tu úodnikovu predajnu materaso v trstennej??? a o kolko ta vysli lacnejsie tam tie matrace ako v nejakej predajni.. diiik

Old Post 06-03-2009 15:03
aaerdna nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa aaerdna Kliknite sem a pošlite užívateľovi aaerdna súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa aaerdna Pridať užívateľa aaerdna medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
   Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy: