Post Fórum - salaty..
POST.SK Fórum Hľadať POST.SK Fórum Archív 2002 - 2007  
POST.SK Fórum Post Fórum > Životný štýl > Gastrokútik > salaty..
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Autor
Téma    Prida? príspevok k tejto téme
Pink
Banned

Príspevkov: 4555

salaty..

vcera som jedla:
natrhany ladovy salat
na stvrtky redkovky
cherry paradajky
kusky nizkotucnej mozarelly
mexicky tuniakovy salat na to (tuniak, kukurica, fazulky a chilli)

ingrediencie z billy v hainburgu, nie prepanajana z nasej

18.06.2002 - 28.02.2011

Oznámiť tento príspevok moderátorovi | IP adresa: zaznamenaná

Old Post 23-01-2008 19:48
Pink nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Pink Kliknite sem a pošlite užívateľovi Pink súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Pink Pridať užívateľa Pink medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

robievam si

natrhany ladovy ladovy salat
cervenu cibulku na tenucke kolieska (cez vikend aj cesnak)
ak su dobre paradajky, tak ano
ak nie, tak si dam na platky mrkvu (tu stavnatu narezanu pozdlzne tou vecou, co sa supu zemiaky)
kusky kuraciny uvarenej
alebo ryby na pare
kopec petrzlenovej vnate

aceto balsamico + olivovy olej a
chrumkave kusky v hriankovaci urobeneho tekvicoveho chleba...

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 19:53
Pink nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Pink Kliknite sem a pošlite užívateľovi Pink súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Pink Pridať užívateľa Pink medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

a minule som urobila basmati ryzu (uvarenu so safranom) s kuracinou a narezanymi cukinami nasurovo.. kvapku olivoveho oleja a malinoveho octa..

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 19:56
Pink
Banned

a robila som aj slatovu uhorku na kolieska
jogurt
cesnak
a petrzlenovu vnat..
sol este

dobre to je aj cottage cheese..

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 19:58
Pink
Banned

alebo
postruham bielu kapustu
kvapnem olivovy olej
sol
cierne korenie
cez vikend cesnak.. necham postat, pusti to stavu..

k tomu hrianku v hriankovaci..

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 20:01
Pink
Banned

najbozskejsi salat je z letnych paradajok zo zahrady

paradajky
paprika
cibula
sol
kvapka octu a olivovy olej

za tym sa idem zabit...

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 20:03
Pink
Banned

alebo
valeriana
petrzelnova vnat
na kocky malicke cervena cibula
na tenucke pruzky mrkva
sol
a citron..

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 20:05
Pink
Banned

alebo vlassky a dva rozky

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-01-2008 20:06
lylka
Verný člen

Príspevkov: 436

zeleninka :)))

zbožnujem zeleninu MŇAM... či je to cibuľa, paradajka, olivy, uhorky, mrkva...
Ale najradšej ju mám keď je každá zvlášť...šaláty moc nemusím..nie je mi to sympatické... Takže radšej si nakrájam všetko zvlášť...

Old Post 23-01-2008 20:14
lylka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa lylka Kliknite sem a pošlite užívateľovi lylka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa lylka Pridať užívateľa lylka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Halface
Otec zakladateľ DNF

Príspevkov: 725

super salat je korejsky kimchi.. dokonca maju korejcania aj nejaky sviatok kvoli tomuto salatu. Ja som si na tomo korenistom jedle vybudoval onehda celkom slusnu zavislost..

Old Post 23-01-2008 20:51
Halface nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Halface Kliknite sem a pošlite užívateľovi Halface súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Halface Pridať užívateľa Halface medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
ak47
Člen

Príspevkov: 189

Pink to aky monolog vedies? Ja mam rad sopsky salat... A potom vseliake s cesnakovym alebo jogurtovym dresingom...

Old Post 23-01-2008 22:14
ak47 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa ak47 Kliknite sem a pošlite užívateľovi ak47 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa ak47 Pridať užívateľa ak47 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
chef de partie
Začiatočník

Príspevkov: 5

Ja som si v celku oblubil ceasar salat. V podstate je to rimsky salat s parmezanom, krutonmi a ceasar dressingom a mozete na nom servirovat cokolvek: Kura, steak, krevety a mal som uz aj hamburger...

Inak pink, ked pises aceto balsamico, asi by si mala upresnit ci rosso alebo bianco...

happy cooking

Old Post 24-01-2008 02:39
chef de partie nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa chef de partie Kliknite sem a pošlite užívateľovi chef de partie súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa chef de partie Pridať užívateľa chef de partie medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
hugo2
Verný člen

Príspevkov: 450

Pink
Tým vlasským s 2 rozkami si to na záver zaklincovala !
No a ked uz spomínas ten paradajkový, za ktorým sa ides pozabíjat... ja tiez, len s tým rozdielom, ze papriku donho nedávam (celkovo cerstvú papriku nejako tazko trávim ), ale za to si dám tú námahu a paradajky poctivo zbavím supiek. Má to potom úplne iné grády a tohto môzem fakt na kilá (jo a nech nezabudnem + este stipka mletého cierneho, al. bieleho korenia).

chef de partie
Co ti ja viem?! Akýkolvek salát, do ktorého sa pridávajú krutóny, nejako nemusím. Mne tam totiz tie krutóny silne vadia.

Old Post 25-01-2008 17:31
hugo2 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hugo2 Kliknite sem a pošlite užívateľovi hugo2 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hugo2 Pridať užívateľa hugo2 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
nova
Člen

Príspevkov: 155

Salat z nivy - nivu pretlacim cez krajac, ktorym krajam zemiaky na zemiakovy salat. To iste urobim s 2 vajickami uvarenymi na tvrdo. Premiesam s cibulkou nakrajanou na jemno, pridat hrasok(moze byt mrazeny) a primiesat do toho biely jogurt.

....Nikdy nesúper s blbcom. Stiahne ťa na svoju úroveň a tam ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....

Old Post 25-01-2008 19:17
nova nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa nova Kliknite sem a pošlite užívateľovi nova súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa nova Pridať užívateľa nova medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

hugo2

paprika mi tiez nerobi dobre, ale taku letnu zvladnem..
uplne najradsej mam paradajky a cibula.. nebabrem sa so supou pradajkovou... ta dobre vypucuje

kamoska robi malemu - mrkva, brokolica, kusok ryby na pare.. kvapka olivoveho oleja.. a uvari mu ku tomu cestoviny a zmiesa.. krpec ma rok a pol a tlaci o stosesto..

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 25-01-2008 20:15
hugo2
Verný člen

Príspevkov: 450

Nova
Jój, toto vyzerá velmi dobre !
A hned mi napadlo, ze vlastne kombinácií je neuveritelne velké mnozstvo, lebo ved napr. nemusí byt Niva, al. môze byt Emmentál, resp. nejaký dobrý plesnivý syr, resp. akýkolvek iný druh, ktorý mám rada a nemusím dávat zemiaky, ale môzem napr. Brassica oleracea (po nasom zelený karfiól )... no skrátka mi to silno pripomína ten zidovský vtip, v ktorom sa takto nahrádzali pôvodné suroviny inými a potom sa nestacili divit, ze aj tá chut je sakrrra iná . Ale nevadí, viem si to predstavit a vyskúsam to.

Pink
No, s vypucovaním problémy nemám (vláknina na ranajky to istí ), ale ked uz so supou, tak jedine mi napadne cerstvý chlieb s maslom a k tomu zahrýzat paradajku, inak naozaj odstranujem (neznásam, ked mi v lece plávajú tie spirály ).

Uf, saláty z cestovín, príp. z ryze mne osobne nejako nesmakujú.

Old Post 28-01-2008 12:45
hugo2 nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa hugo2 Kliknite sem a pošlite užívateľovi hugo2 súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa hugo2 Pridať užívateľa hugo2 medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Lentilka
Sladký člen

Príspevkov: 358

Mnamky, prave teraz tlacim na obed do seba taky svoj domacky salatik, ktory asi ani nie je salat, ale rizoto bez ryze Kuracie sliziky, STRASNE velka kopa kukurice, hrasok.

Old Post 29-01-2008 12:07
Lentilka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Lentilka Kliknite sem a pošlite užívateľovi Lentilka súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Lentilka Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Lentilka Pridať užívateľa Lentilka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Lola
Agent Provocateur

Príspevkov: 610

moja oblubena kombinacia

rukola
cherry paradajky (alebo aj 1-2 obycajne)
dressing (olivovy olej, vinaigrette, cajova lyzicka horcice)
kapary

k tomu hrianka s kozim syrom

Old Post 17-02-2008 00:00
Lola nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Lola Kliknite sem a pošlite užívateľovi Lola súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Lola Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Lola Pridať užívateľa Lola medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
komisár
Elitný člen

Príspevkov: 555

Včera som robila dcere do práce šaláť zeleninový.Nakrajala som kapustu,mrkvu postruhla na jemno,pridala papriku zelenú a žltú,paradajky na mesiačiky,uhorku sladkú a nálev.Posypala som to korením na šaláty.Je fantastický,a dneska si pridám do neho syr a obedík bude hotový a navyše dietny.

Old Post 17-02-2008 09:23
komisár nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa komisár Kliknite sem a pošlite užívateľovi komisár súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa komisár Pridať užívateľa komisár medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Banff
Super Moderator

Príspevkov: 4774

quote:
dneska si pridám do neho syr a obedík bude hotový
Neviem, ako by som sa zavdacila synovi takymto obedom.
Salat moze byt... ano, ale ako priloha k reznu, ktory je dostatocne velky, aby nebolo vidiet tanier

Old Post 17-02-2008 10:01
Banff nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Banff Kliknite sem a pošlite užívateľovi Banff súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Banff Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Banff Pridať užívateľa Banff medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
komisár
Elitný člen

Príspevkov: 555

To mi je jásné,že synovi by si sa nezavdačila.

Naposledy editoval komisár dňa 17-02-2008 o 10:27

Old Post 17-02-2008 10:25
komisár nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa komisár Kliknite sem a pošlite užívateľovi komisár súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa komisár Pridať užívateľa komisár medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

zimny salat..

surova cvikla
surova mrkva
cierna redkovka
cibulka
fenikel
surova brokolica
zelerove stonky
kalerab

vsetko narezane na tenucke platky

zaliat tymto

na panvici zahriat sladku smotanu, supnu do toho dve ancovicky, trosku horcice, cesnak,sol, korenie.. nechat prevarit, potom dat citron..

na tanieri este pokvapkat olivovym olejom.. tu chrumkavu zeleninu zaliat este teplym dresingom..

18.06.2002 - 28.02.2011

Naposledy editoval Pink dňa 17-02-2008 o 14:49

Old Post 17-02-2008 14:44
wyskumnik
Banned

Príspevkov: 898

Už som mysliel, že tu sú len pinkusine salatove vytvory...

Tuniačí šalát
Tuniak v plechovke, najlepšie v slanom náleve, biely jogurt, cibuľa (zelena cibulka), polievkova lyzica kecupu, sol, cierne korenie.
Vsetko zmiesat... a nechat postat v chladnicke.

Old Post 17-02-2008 17:44
wyskumnik nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa wyskumnik Kliknite sem a pošlite užívateľovi wyskumnik súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa wyskumnik Pridať užívateľa wyskumnik medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
nova
Člen

Príspevkov: 155

Viedensky salat
Varene hovadzie maso asi tak 30 dkg - musi byt hovadzie, nedoporucujem ziadne ine
1 paprika, 2-3 paradajky, 2 vajicka uvarene na tvrdo, kapary (ak nemate nic sa nedeje), 1 cibula, majoneza
vsetko nakrajat spolu pomiesat, posolit, pridat biele korenie a vmiesat majonezu.
Moze sa podavat ako predjedlo, alebo ako samostatne jedlo. Ako priloha chlebik.

Banff, tak tymto urcite nasytis aj tvojho hladosa

....Nikdy nesúper s blbcom. Stiahne ťa na svoju úroveň a tam ťa prevalcuje svojimi skúsenosťami....

Old Post 18-02-2008 10:41
nova nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa nova Kliknite sem a pošlite užívateľovi nova súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa nova Pridať užívateľa nova medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
rausero
Pokročilý

Príspevkov: 80

salat

vcera som si velmi pochutil na mojom oblubenom salate.

3paradajky
1 uhorka
1 kukuricakonzerva
1hrncek oliv
1hrncek rukoly
citron, cukor, spetka soli, slany syr feta.

Vsetko pomiesam dokopy a k tomu na sucho opeceny chrumkavy chlebiik potertyy cesnakom, fakt mnamka

Old Post 18-02-2008 12:55
rausero nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa rausero Kliknite sem a pošlite užívateľovi rausero súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa rausero Pridať užívateľa rausero medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

mlady fenikel a cerveny grep

nakrajat fenikel na tenke platky, grepovu duzinu vyrezat..
sol, olivovy olej a biely vinny ocot..

mnam

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 23-02-2008 22:03
Lola
Agent Provocateur

vymakané

valeriana len so zakladnou zalievkou (vinny ocot, olivovy olej, horcica) je skvela...

Old Post 24-02-2008 21:51
Lola nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Lola Kliknite sem a pošlite užívateľovi Lola súkromnú správu. Navštívte stránku užívateľa Lola Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Lola Pridať užívateľa Lola medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Kleopatra
Elitný člen

Príspevkov: 535

včera som si po dlhšom čase urobila šalátik však sa oteplilo.
čínsku kapustu nakrájať na tenko
karotku nastrúhať na jemno
100%olivový olej
soľ
ocot, alebo citrón čo je po ruke
- premiešať a nechať chvíľu postáť a dobrú chuť

Old Post 25-02-2008 15:16
Kleopatra nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Kleopatra Kliknite sem a pošlite užívateľovi Kleopatra súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Kleopatra Pridať užívateľa Kleopatra medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Lola
Agent Provocateur

nas vcerajsi salatik:

listovy salat
rukola
salatove uhorky
olivy
na kocky nakrajany tvrdy syr

zalivka: dijonska horcica, med, stava z limetky, olivovy olej a stipka soli

k tomu toasty.... mnaaam

Old Post 07-04-2008 19:52
rausero
Pokročilý

Príspevkov: 80

muoj najoblubenejsi salaat

nakrajame :
3 paradajky
2papriky
polka ladoveho slatu
1uhorka
salka rucoly
1konzerva kukurice
salka zelenych+salka ciernych oliv
salka eidamu alebo goudy na kocky+salka kozieho alebo ballkanskeho slaneho syra
2 polievl lyz. oliv oleja
stava z 1 citrona +cukor+sol+trocha ciern korenia.

axom extra hladny tak + poprazene kuracie prsia

Premiesame a podavame so suchymi topenkami=nie mastnymi z oleja je to vynikajuce lahke hlavne jedlo mnam

Old Post 08-04-2008 14:13
rausero nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa rausero Kliknite sem a pošlite užívateľovi rausero súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa rausero Pridať užívateľa rausero medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Xooo
Začiatočník

Príspevkov: 46

mne sa akosi zvysilo z obeda vela surovej kyslej kapusty....teda asi pol kila a neviem, co s nou. Rada by som nejaky salat...mozno s mrkvou a jablkom, len na 1 jedenie to bude asi vela....dalo by sa to potom zavarit? alebo ma niekto dobry recepty na salat z kyslej kapusty? dik

Old Post 27-04-2008 21:03
Xooo nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa Xooo Kliknite sem a pošlite užívateľovi Xooo súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa Xooo Pridať užívateľa Xooo medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
bee_majka
Skrotená Fčela

Príspevkov: 42

xooo

otec mojho frajera robi k rybkam smazenym taky jednoduchy - cibulu si nadrobno nakraja, posoli a necha trosku zmaknut, potom zmiesa s kyslou kapustou, ochuti cubricou, ciernym korenim a olivacom a necha este chvilu postat, mozes tam pridaj aj jedno kyslejsie jablcko

Old Post 29-04-2008 11:53
bee_majka nie je prihlásený(á) Kliknutím sem si môžete pozrieť profil užívateľa bee_majka Kliknite sem a pošlite užívateľovi bee_majka súkromnú správu. Vyhľadať viac príspevkov od užívateľa bee_majka Pridať užívateľa bee_majka medzi kamarátov Editovanie/Vymazanie príspevku
Pink
Banned

fenikel na tenke polkolieska, detto cervenu cibulu, na male kusky jablko, podrvit orechy vlasske... zmiesat a pridat citronovu stavu, sol, c korenie a 1 PL majonezy... nechat postat chvilku...

18.06.2002 - 28.02.2011

Old Post 08-05-2010 00:12
   Pridať príspevok k tejto téme
  Predchádzajúca téma   Nasledujúca téma
Poslať túto tému e-mailom

Skok na iné témy: